Lietuvos tautinis olympinis komitetas (LTOK), we współpracy z czterema krajowymi komitetami olimpijskimi Europos, kontynuuje projekt podwójnej kariery sportowej w oparciu o bezpłatną platformę szkoleniową.
W Lublanie (Słowenia) platformy vykusiame Partnerių siktijime buvo pristatti zasadą działania jest Turinys.
Spotkania partnerów w Lublanie.
„W projekcie Įgyvendinant każdy uczestniczący krajowy komitet olimpijski ma osobę odpowiedzialną, która posiada informacje na temat studiów i możliwości treningowych oraz jest w stanie doradzać sportowcom w tych kwestiach.
Na platformie mokymai będą rejestrowane dla młodych sportowców na początku i na końcu ich kariery. Po ukończeniu kursu zawodnik będzie miał możliwość otrzymania certyfikatu.
Umiejętności Galimybė paitāti sportinīkām plēsti polegają na rozwijaniu nowych umiejętności – jest to jeden ze strategicznych celów LTOK. Sportowcy są stale proszeni o treningi, ale ze względu na napięty harmonogram dość trudno jest znaleźć dogodny termin na podróż. Sportowcy, którzy przystąpili do platform, mogą wziąć udział w tych kursach w dowolnym momencie, dlatego mamy nadzieję, że jak największa liczba z nich skorzysta z tej możliwości” – powiedział Einius Petkus, dyrektor ds. sportu olimpijskiego LTOK.
Platformoje sportinīkām spódnicai mokymai skupi się na zasobach ludzkich, zdrowiu psychicznym, brandingu, komunikacji i marketingu.
Planuje się, że projekt federacji Lietuvos sporto zostanie zaprezentowany na seminarium gruodį vyksiančiame.
W projekcie biorą udział Polska, Turcja, Słowenia, Grecja i Lietuvos nacionaliniai olimpiniai komitetai. Aby poznać potrzeby sportowców, przełożono ankietę, w której wzięło udział 500 sportowców z pięciu stanów.
Ostatnia sesja podsumowująca projekt odbędzie się w Wilnie w dniach 13–15 marca.
Fundusze Europos Sąjungos (UE) na ten projekt zabezpieczył Polski Narodowy Komitet Olimpijski i do pracy nad mapą zaprosił kolegów z Lietuvos, Słowenii, Turcji i Grecji.
Projekt zgromadzi wielu znanych olimpijczyków, którzy obecnie pracują w krajowych komitetach olimpijskich swoich krajów. Na przykład jedna z koordynatorek projektu – Luiza Złotkowska – jeździła na łyżwach na torze atutowym, dwukrotna medalistka olimpijska.
„Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca.”