Prezenter RTL Günther Jauch wspomina swoją karierę.Zdjęcie: dpa/Henning Kaiser
telewizja
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego ponad 20 lat temu, Günther Jauch, gdyby chciał, mógłby zostać kanclerzem. Moderator zdobył to zaufanie stylem wyrażającym suwerenność, dostępność i kosmopolityzm. Rzadkie i cenne połączenie.
Portfolio programów obejmuje jedne z najbardziej melodyjnych formatów w historii niemieckiej telewizji. Jauch prowadził debatę polityczną w prestiżowej ramówce po niedzielnym „Tatorcie”. Prawdopodobnie nadal będzie gospodarzem swojego najsłynniejszego programu „Kto chce zostać milionerem?” » aż do przejścia na emeryturę.
Günther Jauch wspomina początki swojej kariery w RTL
W 1990 r. uruchomił także magazyn „Stern TV” dla RTL. Do 2011 r. ukazał się on w niesamowitej liczbie 891 wydań. Jednak Jauch nie jest już usatysfakcjonowany reżyserią pierwszych odcinków, jak wyjaśnił w wywiadzie.
Watson jest teraz na WhatsApp
W „DWDL„-Podcast, Jauch opowiadał o początkach programu, kiedy połączenie informacji i rozrywki nie pasowało do siebie tak dobrze, jak dzisiaj. Jauch przeszedł długą drogę, aby dojść do tego pomysłu.
Przed dołączeniem do RTL przez długi czas pracował dla kanałów publicznych BR i ZDF. Dziś opowiada o swoim pobycie w prywatnym kanale RTL i jego wpływie na jego twórczość:
„Czasami próbowałem włączyć do swoich programów to, co najlepsze w nadawaniu publicznym, ale także to, co najlepsze w systemie komercyjnym. »
Jednakże problemy omawiane początkowo wynikały z tego podejścia.
Stern TV: Günther Jauch praktykuje samokrytykę
O „Stern TV” Jauch mówi: „Próbowałem połączyć te dwa elementy. Patrząc wstecz, muszę powiedzieć, że niestety nie do końca mi się to udało. » Ale gdzie dokładnie dostrzegł słabość?
„Zaczęliśmy od umiarkowanych ocen, częściowo dlatego, że stworzyliśmy kilka zagmatwanych programów”.
„Verquast” oznacza coś w rodzaju „zdezorientowany”. Trudno dziś zrozumieć, jak szczegółowo to wyrażano. Ale oczywiście balansowanie pomiędzy dwoma pozornie przeciwstawnymi biegunami – rozrywką i informacją – początkowo powoduje napięcie.
Aby to pokonać, musisz spróbować. Jauch również to potwierdza: „Odnalezienie się zajęło nam trochę czasu. »
„Stern TV” nadal jest nadawany na antenie, 13 lat po odejściu Jaucha. Steffen Hallaschka objął stanowisko. Z biegiem lat stawki są coraz niższe. Niemniej jednak format i styl, które Jauch pomógł ukształtować, są integralną częścią niemieckiego krajobrazu telewizyjnego.
W czwartek stacja ZDF ponownie powróciła na antenę w godzinach największej oglądalności: 21 marca 2024 r. swoją telewizyjną premierę miał serial prawniczy „Nakaz na maj” opowiadający o młodej zaangażowanej prawniczce (w tej roli Julia Hartmann). Wszystkie sześć odcinków pierwszego sezonu wyemitowano 4 kwietnia, ale serial najwyraźniej nie spełnił oczekiwań reżyserów.
„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.