Kontrole graniczne: Policja federalna spodziewa się niewielkiego wpływu na osoby dojeżdżające do pracy

Ruch dojazdowy z Czech i Polski

Wiele małych i średnich firm w Saksonii zatrudnia polskich i czeskich pracowników. Niektóre branże nie mogłyby już funkcjonować bez osób dojeżdżających do pracy z dwóch sąsiednich krajów, wyjaśnia Sirko Rosenberg z Federalnego Stowarzyszenia Średnich Przedsiębiorstw w Budziszynie.

Dlatego ważne jest, aby nie utrudniać dojazdów do pracy na terenie Niemiec: „Istniejące kontrole graniczne z Polską i Czechami nie spowodowały jeszcze większych problemów dla naszych firm. Zakładamy zatem, że nie ulegnie to zmianie w przyszłości”. wyjaśnia Rosenberg.

kontrole graniczne: Brak wpisu, jeśli jest zablokowany

Tysiące wykwalifikowanych pracowników codziennie przyjeżdża do Saksonii z Czech i Polski i pracuje m.in. w firmach pielęgniarskich, gastronomicznych i budowlanych. Ale kogo teraz zawraca się na granicy? Axel Bernhardt z policji federalnej w Pirnie wyjaśnia, że ​​ludzie są odsyłani „albo wtedy, gdy zakazano im wjazdu do kraju, albo nie złożyli wniosku o azyl”.

Jeżeli cudzoziemiec złoży wniosek o azyl, zostanie on przekazany właściwym organom. Jest to Federalny Urząd ds. Azylu i Migracji. Następnie sprawdza, czy wnioski zostały odrzucone, czy nie. Te procedury testowe mogą czasami trwać latami.

Niemieckie kontrole na granicach krajowych
Od października 2023 r. w Niemczech obowiązują stałe kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią. Kontrole na niemiecko-austriackiej granicy lądowej obowiązują od września 2015 r.

Nowe kontrole bezpośrednio na granicy dotyczą teraz także granic lądowych z Danią, Belgią, Holandią i Luksemburgiem. Początkowo obowiązują one przez sześć miesięcy, do połowy marca.

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *