Koszykarz z Ulm z pierwszym zwycięstwem w Polsce

Eurocup: Koszykarze Ulm odnoszą pierwsze zwycięstwo w Polsce

Na starcie Eurocup firma Ratiopharm Ulm pokonała mistrzów Polski Sopot. W zrównoważonej grze Justinian Jessup robi różnicę. Strzela gola i wygrywa Ulm.

Główny trener Ulm Ty Harrelson gra ze swoją drużyną w Trefl Sopot na początku Eurocup. © Uwe Koch/Eibner foto/dpa

Justynian Jessup zapewnił koszykarzom Ratiopharm Ulm zwycięstwo na początku Eurocup. Amerykanin strzelił gola w dogrywce na dwie sekundy przed końcowym gwizdkiem, podnosząc wynik na 96:93 (81:81, 38:41) dla drużyny Ulm przeciwko mistrzowi Polski Treflowi Sopot. 26-latek był także królem strzelców klubu Bundesligi z 20 punktami. Noa Essengue zdobyła 18 punktów.

Podczas swojego dwunastego udziału w drugim co do wielkości europejskim konkursie Ulm początkowo nie odnalazł się tak szybko. Gospodarze lepiej radzili sobie pod koszem, a także mieli więcej zbiórek. Dlatego po pierwszej kwarcie Ulm przegrywało. Potem byli bardziej rozbudzeni i pozwolili sobie tylko na trochę. Do przerwy mecz był wyrównany, jednak Sopot zdołał utrzymać niewielkie prowadzenie.

Po przerwie ponownie wyróżnili się Polacy. Klub Bundesligi popełnił w tej fazie zbyt wiele błędów przeciwko silnemu fizycznie gospodarzowi. Ulm pozostawał jednak w zasięgu ręki i na minutę przed końcem regulaminowego wyrównania, a chwilę później objął prowadzenie (81:79). Sopot wyrównał po tym, jak Ulm stracił piłkę na trzy sekundy przed końcem, więc mecz zakończył się dogrywką. Wszystko było blisko, dopóki Jessup nie zdobył gola dla drużyny Danube Swabians za trzy punkty.

Pierwszy mecz u siebie z Juventutem Badaloną

Mecz na wybrzeżu Morza Bałtyckiego zapoczątkował zaciętą grupę z czołowymi europejskimi drużynami, takimi jak Joventut Badalona, ​​​​Hapoel Shlomo Tel Aviv, Dreamland Gran Canaria i Besiktas Fibabanka Stambuł. Kolejnym przeciwnikiem Ulma będzie 1 października (19:00) hiszpański zespół Joventut Badalona.