Krepšinio pamokos nagsakarams: Litwa nubloškė Lenkijja początek selekcji

Dla Lietuvos rinktinei był to pierwszy etap koszmarnego występu przeciwko Łotwie na mistrzostwach świata, gdzie nasi zajęli szóste miejsce. Lenkai nie zagrali w pierwszej rundzie mistrzostw Europy, ale są dumni z ostatnich mistrzostw Europos, w których wyeliminowana przez nich Słowenia ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Nie można używać pierwszej linii ASG. W pierwszej połowie kilka celnych rzutów za trzy punkty dało drużynie niewielką przewagę, ale nie utrzymała jej ona długo. Do przerwy Litwa prowadziła już 35:30, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Osvaldas Olisevičius, który zdobył 10 punktów.

W trzeciej połowie zespół Lietuvosu zaczął atakować, a obrona została zabezpieczona. Nianie K. Maksvyčio, które po przerwie rozpoczęły 9:2, zdobyły podwójną przewagę i przed decydującą kwartą prowadziły 13 punktami (62:49).

Dość szybko odpowiedzi na wszystkie ostatnie pytania padły: na początku czwartej kwarty Lietuvos rinktinė miały już 20-punktowe prowadzenie. To był macho czas na formalności.

Pauliaus Peleckio / BNS foto./Europos Kristinio selekcja do mistrzostw: Litwa – Polska

Prawdą jest, że kibice mają powód, by gwizdać na trenerów Lietuvosu rinktinės – od dawna „Ąžuolą!” Ąžuolą!” skandowali kibice, fani w końcu zaczęli klaskać, gdy K. Maksvytis nuo suolo podniósł innych zawodników.

Wreszcie na boisko wszedł Ąžuolas. Pierwszy atak Ir Norsa zakończył się blokiem, po czym zdobył punkty.

Pauliaus Peleckio / BNS foto./Europos Kristinio selekcja do mistrzostw: Litwa - Polska

Królem strzelców na lodowisku Lietuvos był O.Olisevičius – zdobył 20 punktów (4/5 deble, 4/7 triplety), Rokas Giedraitis zdobył 13, T.Dimša zdobył 10.

Michalas Sokołowski wyprowadził Polaków na prowadzenie, zdobywając aż 26 punktów.

Lietuviai suklydo więc 4 razy, išdalino 19 wynikówvių perdaviųm, dvitaškius metė 55 procent. (17/31), trzy punkty – 40 proc. (13/33) zwinność.

W najbliższy poniedziałek Lietuvos rinktinė zagra w Estonii.

Polska, Kartu su Cypr, Łotwa i Suomija przystąpiły już do Mistrzostw Europost jako jeden z gospodarzy turnieju. Wyniki selekcji Dēl šios průšť našų naskradams šios nic nie znaczą, a jedynie punkty w rankingu FIBA.

W grupie H zawodnikami z Litwy, Estonii i Polski są Siorno Makedonija. Trzy najlepsze drużyny pojadą bezpośrednio na Mistrzostwa Europy, gdzie zagrają 24 zespoły.

Litwa: O.Olisevičius 20 (4/5 deble, 4/7 triplety), R.Giedraitis 13, T.Dimša 10, D.Sirvydis i E.Ulanovas (5 gruntów) po 8, L.Lekavičius 5, G.Maldūnas ( 8 powtórzeń), M.Normantas, Ą.Tubelis, K.Žemaitis po 4, M.Blaževičius 2, M.Gebenas 1.

Polska: M. Sokołowski 26, M. Ponitka 13, A. Balcerowski 11, M. Michalakas 10.

Rungtynių eiga. Litwa – Polska

Trzeci kwadrans. Litwa – Polska

38 minut. Punkty Tubelio – 81:57.

37 minut. O.Olisevičiaus zdobywa trzy punkty. Nuo suolo Kyla Ąoola. Kibice stoją na swoich miejscach, ale właśnie przekroczyli górkę i gwiżdżą drużynie na zdobycie 20 najlepszych punktów w meczu.

36 minut. Rodacy, nagi… Susimildami… Nušvilpinėti į akštė žengiančius Litwini, nes nuo suolo keliami jie, o ne Ą.Tubelis? To już za dużo – 76:57.

34 minuty. Strzały ze średniej odległości L. Lekavičiausa powiększają różnicę do 20 punktów – 71:51.

32 minuty. T. Dimšos tolima dvitaškis. Czy kiedykolwiek sobie pogratulowaliśmy? Ostatecznie pokonaliśmy Varžovsa – 67:49.

Trzeci kwadrans. Litwa – Polska 62:49

30 minut. Duża część pracy została już wykonana. W czwartej kwarcie to nie wystarczyło.

29 minut. Cała arena skanduje „Ąžuolą!” » Ąžuolą!“ Saudimas Kaziui, tym razem napastnik „Neptūno” nie rzucił na podłogę. Swoją drogą Ą.Tubelis jest dziś jedynym zawodnikiem, który nie zagrał w Lietuvos rinktinės – 58:42.

28 minut. Niesamowity kosz za trzy punkty D.Sirvydžio. Dar jest snajperem nori pražangos – 56:42.

27 minut. Przewaga Lietuvių zmniejszyła się do ośmiu punktów, ale skuteczniejsze przełamanie pomogło im odzyskać prowadzenie – 53:39.

24 minuty. A oto najpiękniejszy atak runtynių. Taniec nie jest przez nas organizowany. Dach A.Balcerowskiego widziany z góry Galingi. R. Giedraitis odpowiedział za trzy punkty – 47:34.

23 minuty. Pan Gebenas miał okazję zwiększyć prowadzenie do dwóch bramek, ale drugiego gola nie trafił. Czego nie zrobił Martinas, robi Tomas Dimša. Trzy punkty. Prowadzi – 44:32.

O już na początku połowy prowadził 9:2.

21 minut. Za trzy punkty O.Olisevičiaus zdobywa wynik 38:32.

Druga część. Litwa – Polska 35:30

20 minut. K. Žemaitis dobrze zna ASG Lankus. Pokazuje dokładny rzut długi – 35:30.

19 minut. Nie można zatrzymać Osvaldo laisvo prie tritaškio, ale Lenka tego nie rozumie. Goście proszą o jednominutową przerwę. Litwini prowadzą – 32:30.

18 minut. R. Giedraitis, otoczony przez świetnego przeciwnika, szybko spowodował faul, a cała arena ASG, w tym Jon Mačiulius, domagała się niesportowego zachowania. To prawda, że ​​nie ma.

15 min. E.Ulanovas świetnie zagrał O.Olisevičių po krňkiu – ten znów jest porządny. Wkrótce Ulia asystuje G. Maldūnisowi – 26:25.

14 minut. G. Maldūn został ukarany niesportowym faulem, ale sędzia podszedł do ekranu. Decyzje uległy zmianie, ale Lenka zdobyła punkty – zdobył pan Sokołowski.

13 minut. L. Lekavičius z Lietuva priekyje jest znacznie bardziej precyzyjny od przeciwnika – 22:21.

12 minut. Trzypunktowy strzał O. Olisevičiausa z Sudētingi, ale celny – 21:19.

Pierwsza połowa. Litwa – Polska 16:19

10 minut. Nie podobało się to panu Blaževičiusowi i też nie był całkowicie wolny…

9 minut. Podanie Juvelyrinisa O.Olisevičiausa było łatwe dla M.Blaževičiausa. Och, ten Lenkai znowu został trafiony z daleka. Wszystko się opóźnia – 13:16.

7 minut. Drugi rzut za trzy punkty zdobył M. Sokołowski, gola E. Ulanova strzelił – 9:13.

5 minut. Lenkai pokazuje, że nie przyjechał do Wilna w celach turystycznych. E. Ulanovas zmniejsza różnicę do trzech – 7:10.

2 minuty. Imponujący rzut za trzy punkty dla Lietuvosu zdobył R. Giedraitis – 3:5.

1 minuta. Lenkai rozpoczyna szeregi tritaškiu.