Lider długo opierał się Lence i ostatecznie nic się nie wydarzyło

Lenka, której liderowi ataku Robertasowi Lewandowskiemu nie udało się pomóc z powodu kontuzji, jako pierwszy strzelił gola, gdy w 16. minucie głową zajął Adamas Buksa. Holandia nie straciła jednak 29 minut. Cody Gakpo po strzale z dystansu wyrównał wynik.

Po przerwach liczby na tablicy wyników nie zmieniały się długo, ale dopiero w 83. minucie na boisku pojawił się Woutas Weghorstas. visgi išplådė pelgalė dla mężczyzn z Niderlandu.

W grupie D naprzeciw siebie staną Austria i Francja. W finale najlepszymi zespołami w grupach są drużyny, które mają do rozegrania trzy miejsca.

Finał mistrzostw zaplanowano na 14 lipca.

Holendrzy od początku meczu byli bardziej aktywni: w 2. minucie gola dla Cody’ego Gakpo strzelił Wojciechą Szczęsny.

9 minut. po Tijjani Reijndersas pokazał kilka ładnych kombinacji w pobliżu bramki.

16 minut. Na początku sezonu Adamas Buksa prowadził 1:0.

Holandia na nic nie czekała i szturmem zdobyła bramkę przeciwnika: trochę spudłował Virgil van Dijk, nie trafił Memphis Depay.

Wysiłki reprezentantów Holandii opłaciły się: 29 min. po galingo C. Gakpo šūvio ir ricošeto nuo gynėjo kamuolys suspurdėjo lenkų vartų tintkle – 1:1.

Straciwszy przewagę, lenkai nie mieli czasu na groźny atak: Jakubas Kiwioras zagroził holenderskiemu bramkarzowi.

Pod koniec meczu C. Gakpo dorównał M. Depayowi, ale jego strzał był bliski celnego uderzenia.

W przerwach Holendrzy od razu stracili bramkę przeciwnika.

Xavi Simmons miał świetną okazję w kontrataku, ale też strzelił niecelnie.

Barto Verbruggeno ramybe sudrumstė sõmmingi J. Kiwioro to próba Piotra Zielińskiego.

Denzelis Dumfriesas, M. Depays i Stefanas de Vrijus zmarnowali swoje szanse.

Gdy jest już remis, 83 min. Woutas Weghorstas wszedł na boisko – 1:2.

90 minut. B. Verbruggenas, który zneutralizował bandymę Karolio Świderskiego, nie pozwolił Lenkamom na wyrównanie wyniku.

Olandų vartininkas sustivarkė to wyzwanie Nicolosa Zalewskiego.

Po porażce z mistrzem Argentyny w pierwszej rundzie mistrzostw świata, nowa holenderska drużyna Kataru pokazuje bardzo obiecujący potencjał.

W mistrzostwach Niemiec kontynentalnych Holandia pozyskała więcej utalentowanych młodych zawodników, którzy w zeszłym sezonie błyszczeli w najsilniejszych ligach Europos. W szczególności oczekuje się, że swoją szansę w Niemczech dostaną menedżer ataku RB Lipsk Xavi Simons i wszechstronny obrońca AC Milan Tijjani Reijnders.

W puli talentów Gilliama brakowało atakującego finiszera takiego kalibru – żaden z zawodników drużyny nie strzelił więcej niż trzy gole, a kontuzjowany Memphis Depay miał za sobą trudny sezon w Atletico z Madrytu.

Co ciekawe, gwiazda drużyny, wieloletni filar defensywy „Liverpoolu” Virgila van Dijka, który z powodu kontuzji opuścił ostatnie mistrzostwa Europy, zadebiutuje w największym turnieju kontynentalnym w tym roku.

Lance, która opuściła cztery mistrzostwa Europy z rzędu, trzykrotnie nie udało się wyjść z grupy, a w tym roku sytuacja nie wygląda lepiej. Podczas kwalifikacji trzecie miejsce w grupie zajmuje już Albania w Czechach, rinktinė bileetą į Vokietija pelnė atkrintamosiose tik po baudiņų įkuisu Walesą.

Drugiemu bandymas modli rinktinės, zaproszonemu przez Portugalię, po raz drugi nie zabrakło – pozycja mistrza Europy Fernando Santosa nie wygasła na kolejny rok.

Zespół nowego stratega Michała Probierza prezentuje nieco bardziej zorganizowaną grę, ale R. Lewandowski wciąż nie ma tylu okazji, do jakich przywykł w klubowej piłce.

Swoją drogą, towarzyski mecz Lewy’ego powoduje ryk bicepsa slaunu, przez co snajper przegapia początek turnieju.