Lietuvos tenisininkai wygrał mecz Pucharu Davisa z Lenkijosem rinktinei

Płocko „Orlen” na tenisowej arenie Pucharu Daviso w pierwszym meczu grupowym euroafrykańskiej strefy męskiego lodowiska Lietuvos przegrało w niedzielę 2:3 z drużyną Lenki.

Litwini, którzy chcą pozostać w tej lidze, będą musieli zmierzyć się ze Słowenią, drużyną, która wygrała mecz pomiędzy izraelskimi drużynami. Z kolei w grupie Lenkijos tenisininkų dėl večetų elitinėja – įlodno – na Dvikovą czeka ukraińska drużyna.

Jerzy’io Janovicziaus (ATP-51) i Richard Berankias (ATP-76) zostali rozstrzygnięci w niedzielę podczas meczu Lietuvos w Lenkach. Po 1 godzinie doszło do 43 minut walki w trzech setach – 6:3, 6:4, 6:2 – za gwarantowanym zwycięstwem (3:1) stoi lider gospodarzy, privertė passiduoti Lietuvos rinktinės.

W niedzielnym meczu gry pojedynczej Laurynas Grigelis (ATP-361) w dwóch setach – 6:4, 6:3 – w 66 minut pokazał swoją przewagę nad Kamilem Majchrzaką (ATP-351).

Na początku tego meczu w piątek R. Berankis pokonał w trzech setach – 6:2, 6:4, 6:3 – drugiego polskiego zawodnika Łukasza Kubotę (ATP-163) i J. Janovicziusa (ATP-51). ) 7:6 (7:3), 6:3, 6:4 pokonał L.Grigeli i wyrównał wynik.

Sobotni mecz debla zdominował boisko: L. Kubotas i Marcinas Matkowskis w 2 godziny i 20 minut w trzech setach – 6:4, 6:4, 7:6 (7:1) – duet privertė passiduoti R. Berankio i L. Grigelio .