Minister spraw wewnętrznych chce dokładniej monitorować granicę polsko-niemiecką

Federalna Minister Spraw Wewnętrznych Nancy Faeser chce lepszego monitorowania polsko-niemieckiej granicy w związku ze wzrostem migracji.

„Jestem pewien, że dzięki wzmocnieniu kontroli granicznych możemy teraz wspólnie poradzić sobie z nową presją migracyjną” – powiedział Faeser podczas wizyty we wtorek w przygranicznym polskim mieście Świecko. Powinno być również więcej kontroli w pociągach iw ruchu lotniczym.

Faeser mówił o presji migracyjnej z Białorusi, która „jest też trochę kontrolowaną presją migracyjną”. Niemcy i Polska powinny temu wspólnie przeciwdziałać „wzmocnionymi środkami tutaj na granicy, ale także po obu stronach po drugiej stronie granicy”.

Jestem pewien, że dzięki wzmocnieniu kontroli granicznych będziemy teraz w stanie wspólnie kontrolować nową presję migracyjną.

Federalny minister spraw wewnętrznych Nancy Fazer

Polityk SPD rozmawiał podczas wizyty ministra spraw wewnętrznych RP Mariusza Kamińskiego w Polsko-Niemieckim Wspólnym Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej oraz we wspólnym niemiecko-polskim oddziale w Świecku.

Zalecane treści redakcyjne

W tym miejscu znajdziesz wybrane przez naszą redakcję treści zewnętrzne, które wzbogacają artykuł o dodatkowe informacje dla Ciebie. Tutaj jednym kliknięciem możesz pokazać lub ukryć zawartość zewnętrzną.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Umożliwia to przesyłanie danych osobowych do platform stron trzecich. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w ustawieniach ochrony danych. Znajdziesz je na dole naszej strony w stopce, dzięki czemu w każdej chwili możesz zarządzać swoimi ustawieniami lub je odwołać.

Według informacji Europejskiego Urzędu Statystycznego na początku roku w Unii Europejskiej (UE) złożono o ponad 40% więcej wstępnych wniosków o azyl niż rok wcześniej.

W Niemczech Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (Bamf) zarejestrował 110 516 wniosków o azyl w pierwszych czterech miesiącach roku, o 78% więcej niż w roku poprzednim. Większość wnioskodawców pochodziła z Syrii i Afganistanu.

Faeser wielokrotnie apelował o postęp w budowie wspólnego europejskiego systemu azylowego.

Częścią tego powinno być sprawiedliwe rozmieszczenie osób ubiegających się o azyl między państwami UE i lepsza ochrona granic zewnętrznych.

Jednak Polska jest jednym z krajów członkowskich UE, który spowalnia postęp, zwłaszcza w dystrybucji uchodźców. Ministrowie spraw wewnętrznych UE ponownie omówią tę kwestię podczas spotkania 8 czerwca w Luksemburgu. (Reuters)

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *