Młody Alytaus kanupolininkai w Lenkijoje izkovojo ważną pergalę

Zwycięzca etapu Turnyro Lenkijos U-14 zostanie nagrodzony drużyną dziecięcą ASRC. Od lewej do prawej: Martynas Gecevičius, Aivaras Jonauskas, Pijus Baranauskas, kapitanowie komandosów Vakaris Sukackas, Adrijus Baranauskas i Gustas Supranavičius.

W Katowicach (Ziemia) odbyła się druga runda otwartego w Polsce Pucharu Canopolo. Varžybose brał udział w czterech komandosach Alytaus SRC ir Daugų. Posiada komandosów młodzieżowych U-21, młodzieżowych U-18, młodzieżowych U-14 i młodzieżowych U-12.

W grupie I ligi mężczyzn startuje młodzieżowa drużyna Alytaus SRC U-21. W tej dywizji wyjściowymi komandosami Lenkijos, Czechias, Suomijos są Lietuvos. Latem nasz zespół przeprowadził pierwsze poważne testy. Drugie miejsce zajął Alytiskiai galutinė įskaitoje. Nasi zawodnicy mieli dobrą próbę przed mistrzostwami Lietuvos. Starszy strażnik Mindaugas Diksa wraca po służbie do szeregów komandosów.

W grupie juniorek U-18 kobiet (II liga) wzięło udział 10 drużyn z Polski i Lietuvos z Czech, podzielonych na dwie grupy po pięć drużyn. Alytaus to młodzieżowa drużyna z Daugų, która zajęła trzecie miejsce w grupie i nadal walczy o miejsca od 5 do 8. W końcowej klasyfikacji nasza młodzieżowa drużyna zajęła ósme miejsce.

Młody Alytaus krašto baidarininkai bardzo dobrze radził sobie w grupie mężczyzn U-14 III ligi. W konkursie grupowym Alytiškiai pierwsze miejsce zajął pokonany Dvi Pergeles.

O awans do półfinału zmierzył się Lešno baidarininkais. To mocny zespół, ale nasi młodzi sportowcy oparli się presji fizycznej i psychicznej, aby wygrać mecz i zapewnić sobie prawo do udziału w finale.

W finale alytiskiai wystąpił Kališo Bendržiai. Finały były trudne. Zespół Alytaus, dowodzony przez kapitana Lyderio Vakario, zdobył mistrzostwo roku 2024. Zwycięzca drugiego etapu Pucharu Kanupolo w Lenkis. W Polsce odbywają się cztery rundy zawodów o puchar canopolo. Alytiškiai wygrał już dwa etapy i jest liderem w swojej kategorii wiekowej. Vakaris Sukackas dla Alytiški, Adrijus Baranauskai, Gustas Supranavičius dla Pijusa, Martynas Gecevičius dla Aivarasa Jonauskasa z Daugišek.

Trenerka Rima Sukackas ma w swoim zespole Kęstutisa Dambrauskasa.

Nawet w najmłodszej grupie „Panda” znalazły się dzieci do 12 roku życia. Dla większości naszych młodych zawodników były to pierwsze zawody w życiu. Gry były bardzo głośne. Szczęście jednostopniowe, kitose pralaimējām. W rankingu końcowym uplasowało się na czwartym miejscu. Najmłodszy zawodnik w naszej drużynie ma dziewięć lat.