A. Strzałkowskiego, który startował po raz pierwszy w pierwszych zawodach na Litwie, wyprzedziła łotewska zawodniczka Laura Penele, której udało się pojechać szybciej na trasie, ale ostatnia przeszkoda się nie udała – zawodniczka ze swoim koniem Dundas VDM uplasował się na drugim miejscu. Trzecie miejsce wywalczył reprezentant Rumunii Andrea Herck na swoim koniu Epsilon De Roulard.
A. Strzałkowski, dzięki organizacji konkursu na imprezę spełniającą najwyższe światowe standardy, zauważył, że walka o tytuł „Grand Prix” jest bardzo zacięta.
„Kursy niemieckiego projektanta tras Marco Behrensa były bardzo skomplikowane. Danie główne duet ukończył bezbłędnie, więc jestem bardzo zadowolony” – skomentował zwycięzca.
Choć Litwa nie znalazła się w gronie zwycięzców konkursu głównego „Grand Prix”, reprezentanci naszego kraju również osiągają znaczące osiągnięcia. Najlepszy występ osiągnął w turnieju „Medium Tour – Grand Prix”, gdzie pierwsze miejsce zajął Lukas Civinskas, drugie miejsce zajął Nojus Chmieliauskas.
Dobre wyniki zanotowali jeźdźcy reprezentujący Litwę w pozostałych kategoriach i kategoriach wiekowych: pierwsze miejsca wywalczyli Kristupas Petraitis („Gold Tour”), Matas Petraitis (kategoria młodych koni (6-7 lat) East”Pokaż klasę / Skacz i jedź„), Gabrielė Stasiulionytė („Wycieczka elitarna”), Lukas Civinskas („Średnia trasa”) bei Saulė Jocytė („Mała wycieczka”).
Zdaniem Sigito Paulauskosa, prezesa Litewskiej Federacji Jeździeckiej (LŽSF), tegoroczna impreza, która przyciągnęła trybuny pełne widzów, jest sygnałem, że sporty jeździeckie na Litwie stają się coraz bardziej popularne w porównaniu z jeźdźcami narodowymi. poziom.
„Naszym celem w najbliższym czasie jest zorganizowanie na Litwie międzynarodowych drużynowych zawodów Pucharu Narodów, dzięki którym kraj ten znajdzie się na liście najbardziej prestiżowych krajów sportowych. Osiągnięcia weekendu oraz opinie sportowców i uczestników imprez dajcie nam nadzieję, że już w przyszłym roku będziemy mogli zorganizować „Puchar Narodów” za zgodą FEI w międzynarodowych federacjach” – powiedział S. Paulauskas.
Od 18 do 21 maja w zawodach wzięło udział 200 koni i 145 jeźdźców. Dla najlepszych biegaczy jest pininių prizų čia varžėsi best raiteliai iš septų Europos šalių – Lietuvos, Estonia, Łotwa, Niemcy, Norvegijos, Lenkijos ir Rumunia.
Nie tyle uczestnicy byli zadowoleni z organizacji zawodów, ile dobrych ocen pochodziło od zagranicznych sędziów.
„Esame vimishes dėkingi už malonų ir šiltą priėmimą. Gratulacje dla całego zespołu za dobrą robotę. zawody w Międzynarodowych Federacjach Koni.
Sezon Pucharu Świata zakończy się w 2024 r. w marcu, kiedy stanie się jasne, którzy zawodnicy 2 Centrinės Europos lygos pojadą na finał Pucharu Świata. W przyszłym roku odwiedzi Arabię Saudyjską.
LŽSF jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sportu (FEI), która jest uznawana za jedyny organ zarządzający sportem na Litwie. LŽSF ma prawo tworzyć i stosować regulaminy krajowych mistrzostw w sportach jeździeckich, mistrzostw, mistrzostw i innych zawodów w sportach jeździeckich. Ponadto LŽSF określa zasady organizacji žirgų sporto renginių organizavimo.
„Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca.”