Nie przecinaj na pół czopków przeciwgorączkowych
Większych dawek czopków przeciwgorączkowych znajdujących się w apteczce pokładowej nie należy po prostu zmniejszać o połowę w celu podania młodszemu bratu. Ponieważ zawartość składnika aktywnego nie jest równomiernie rozłożona w czopku. Bardzo ważne jest, aby zawartość substancji czynnej zawsze odpowiadała masie ciała dziecka, jak wyjaśniono w ulotce dołączonej do opakowania. Przedawkowanie uszkadza wątrobę i jest zwykle bardziej niebezpieczne dla dziecka niż gorączka.
Tabletki jako alternatywa dla soku na gorączkę
Tabletki przeciwgorączkowe można stosować również u starszych dzieci. Tutaj również rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe dawkowanie. Tabletkę najłatwiej podać z łyżką jogurtu lub rozkruszyć do napoju. Jednak rodzice powinni upewnić się, że tabletka dobrze się rozpuściła.
Zwróć uwagę na ulotkę dołączoną do opakowania
Leki przeciwbólowe można dzielić tylko w celu zmniejszenia o połowę dawki składnika aktywnego, jeśli jest to wyraźnie zaznaczone w ulotce dołączonej do opakowania. Przegrody na półkach są wskazówką, ale nie gwarancją, ponieważ występują również przegrody dekoracyjne.
okład cielęcy
Przy prawidłowym stosowaniu okłady na łydki mogą działać bardzo dobrze. Gorączkę można obniżyć o około 0,5 do 1 stopnia, jeśli okłady są stosowane kilka razy z rzędu. To często wystarcza, aby dziecko na przykład przestało mieć tak gwałtowne bóle głowy i poczuło się lepiej. Dla dzieci wystarczy letnia woda (28 – 32 stopnie). Po krótkim czasie należy je zmienić, ponieważ szaliki stają się wtedy zbyt gorące. W przypadku bardzo małych dzieci (poniżej drugiego roku życia) owijki na łydki nie wchodzą w grę. Zawsze najlepiej jest, aby rodzice skonsultowali się z pediatrą.
„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.