Po žeme, piramidėje ar pilyje: najciekawsze hotele w Lenkach

Authorių khumi, Warszawa

Įsimintini Autorių hāmi („Pokoje autorskie”) – prawdziwy raj dla miłośników designu. Ten ekskluzywny hotel położony w centrum Warszawy, w zabytkowej kamienicy, oferuje swoim gościom cztery wytworne i oryginalne pokoje. Każdy z nich został zaprojektowany przez znanych projektantów, menininkai bei architektai, i każdy z nich można uznać za nowoczesny Polska encyklopedia projektowania. W tym hotelu nie ma przypadkowych elementów: absolutnie wszystko zostało stworzone przez polskich projektantów, a ten pokój został wybrany – od mebli są lampy i szlafroki, po kosmetyki są sztućce.

Hotel „Autor Rooms” został założony przez Magdę Ponagajbo, Michalasa Pawlikasa i Piotrekasa Reczajskiego z lenkų pracowni projektowej „Mamastudio”. Przy urządzaniu tych pomieszczeń współpracowali z wieloma polskimi projektantami, artystami będącymi ekspertami w swojej dziedzinie.

Druskų kasyklos Veličkoje to Bochnioje

Dwa z najsłynniejszych solnych kasyklos w Lenkijos, inkaktos į UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa, jego goście oferują nakvynę po žeme. Veličkoje pernakvoti znajduje się w Słowackim Pałacu (Komora Słowackiego), a Bochnioje svečiams skirti kamiji yra nawet 250 m gylyje po zeme! Mimo, że w pomieszczeniach panuje niska temperatura powietrza (ok. 14-16°C), noce nie są już tak pełne przygód: ​​w salach solnych panuje unikalny mikroklimat, który jest bardzo korzystny dla układu oddechowego, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność.

Hotel „Piramida”, Tychos

Choć dla wielu Tychos kojarzy się ze starożytnością, to właśnie w tym mieście znajdujemy… piramidę. Pięciogwiazdkowy hotel w kształcie piramidy, współprojektowany przez Krzysztofa Baryszasa i Aleksandra Nowackiego, powstał w 2004 roku w pobliżu terenów rekreacyjnych nad jeziorem Paprokanio.

Išskirtinio zažišų baidusas stukso ant kalvos, qui, kaip tikima, turi gydomųų galių. Mówi się, że wewnątrz „piramidy” znajduje się czakram – miejsce, z którego emanuje niezwykle dobra energia. Ci, którzy nie odwiedzili mocy įkrauanančia Žemė, mogą po prostu odwiedzić SPA w centrum pyszna kuchnia w restauracji „Kleopatra” z miejscem w barach „Nefretete” i „Ramzes”. Hotel „Piramida” Tychose inspirowany jest Wielką Piramidą w Gizie – jej skala to 1:5.

Nakvynės nama „Wilson”, Warszawa

Istnieją opcje dla tych, którzy nie potrzebują dużo miejsca i tych, którzy lubią nowe doświadczenia. Podobne hotele są już powszechne w Japonii, ale w Polsce hotele oferujące nocleg w kapsułach dla jednej osoby to wciąż egzotyka. Ten niezwykły hotel położony jest w warszawskiej dzielnicy Żoliborzo. Kapsuły długie nie są duże, ale bardzo wygodne, są naprawdę mniej powszechne niż tradycyjne pokoje hotelowe.

Hotel Meno „Lalala” w Sopocie

W tym hotelu zaleca się spędzić więcej niż jedną noc w pokojach, najlepiej w pokojach. Hotel „Lalala” to miejsce absolutnie artystyczne: każdy pokój jest jak małe dzieło sztuki stworzone przez wszystkich innych artystów. Wnętrza niektórych pokoi są ciemne, podczas gdy inne są pełne piór. Ściany zdobią freski, a niektóre łóżka otoczone są sztucznymi zwierzętami. Każdy element jest zupełnie inny – ludowy, sakralny i egzotyczny. Ton waha się od subtelnej elegancji do spontanicznego kiczu.

Pilys: Ksionžas, Gnevas, Rešlius, Rynas, Goliubis – Dobžynis, Rydzyna są kt.

Nakvynėje pilyje – nie tak łatwo spełnić marzenie z dzieciństwa o zostaniu księżniczką z rycerzem. To szczególna okazja, aby naprawdę poczuć atmosferę tamtych czasów. Liczba hoteli pałacowych może być różna – można zatrzymać się w pokoju królewskim lub w piwnicy, znaleźć pokój nie ze wspaniałym barokowym wystrojem, ale nowoczesną przestrzenią z wygodami XXI wieku. Dziś nawet średniowieczne zamki mogą mieć nowoczesne sale konferencyjne, baseny z centrami SPA.



Fabryki w Wilnie, Pabianice

W XIX wieku niemiecki przemysłowiec Pabianicėse zbudował dużą fabrykę włókienniczą, a po II wojnie światowej w Pawelanos Vilno powstały fabryki tekstylne. Został również nakręcony w scenach filmu „Pažadėtoji žemje” Andrzejausa Wajdosa.

Po 1989 roku zakład ten został zamknięty, podobnie jak wiele podobnych obiektów przemysłowych w regionie łódzkim. Jednak w 2007 roku nowi właściciele istniejących budynków ogłosili przetarg na te lokale, które zostały wznowione i rozbudowane. W ostatnich latach stare budynki fabryczne zostały przekształcone w hotel, biuro i inne sklepy.

W tym hotelu znajdziecie nie tyle jakość czterogwiazdkowego hotelu, specyficzny postindustrialny klimat, co centrum konferencyjne i rozrywkowe (w którym znajdują się m.in. kręgielnie).

„W Drzewach” („Medžiuose”), Nalenčuvas

„Prawdziwy wypoczynek zaczyna się kilka metrów nad ziemią” – mówi założyciel pięknego hotelu, położonego w słynnej miejscowości uzdrowiskowej Lubelskczyzna. Ten hotel nie przypomina tradycyjnego zakwaterowania – składa się z małych chatek, wyposażonych w fajans, ukrytych wśród drzew. Hotel jest idealny dla tych, którzy lubią wędrować po lesie lub dla tych, którzy zawsze marzyli o prawdziwej chatce w lesie. Jednak najbardziej docenią to ci, którzy chcą odpocząć w takim naturalnym otoczeniu. Czy może być lepsze miejsce na zapomnienie o rzeczywistości niż cichy namiot medinis medyje tarp lavi?

HT łodzie mieszkalne, Melnas

Hotel położony jest niedaleko Jamna ežero w miejscowości Melno, która będzie bardzo popularna wśród miłośników włosów i vandensów. Ten hotel jest małym medinai nameliai, įrengti prieplaukoje virš vandens. Każdy domek posiada własny taras z panoramicznym widokiem na jezioro. Najlepiej, gdy są aktywne przez cały rok, a zobaczyć to jezioro zimą zdecydowanie warto! Niektóre domki mają nawet saunę, co oznacza, że ​​nie musisz ich opuszczać podczas pobytu.

Restauracja znajduje się w apartamencie „Carska”, Belovežas

W 1902 r. car Mikołaj II nakazał budowę stacji w Białowieży. Stacja „Białowieża Towarowa” jest od dawna nieczynna, ale są restauracje i apartamenty, którym udało się zachować klimat epoki carskiej. Odnowiony przez Kruopščiai, skromnie urządzony budynek Medinis jest wyposażony w meble z epoki. Miejsca stojące, które zostały przystosowane dla gości, obejmują zabytkową wieżę ciśnień, trybunę geležinkeličio i luksusowo wyposażone wagony, które znajdują się na dawnej linii kolejowej.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a w przypadku ich otrzymania konieczne jest wskazanie DELFI jako linku.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *