Polityka migracyjna: Polska chce czasowo zawiesić prawo azylowe

Polska chce ograniczyć nielegalną imigrację i przynajmniej tymczasowo zawiesić prawo do azylu. To jeden z elementów jego nowej strategii migracyjnej – zadeklarował szef liberalno-konserwatywnego rządu.
Donalda Tuska – podaje warszawska agencja informacyjna PAP. „Będę domagał się uznania tej decyzji w Europie”. Bliższych szczegółów planów nie podał.

Na konferencji swojej partii Koalicji Obywatelskiej (KO) Tusk powiedział, że państwo musi odzyskać 100% kontrolę nad tymi, którzy je atakują. Polska przyjechać i wjechać do państwa członkowskiego UE. Oskarżył prezydenta Rosji Władimira Putina i białoruskiego przywódcę Aleksandra Łukaszenkę o wykorzystywanie uchodźców i migrantów do wywarcia presji na swój kraj. Jest to „sprzeczne z istotą prawa do azylu” – stwierdził szef polskiego rządu.

„Będziemy ograniczać nielegalną imigrację do Polski do minimum” – obiecał Tusk. We wtorek chce przedstawić rządowi nową strategię migracyjną. Odnosząc się do paktu migracyjnego UE, Tusk zagroził, że nie będzie respektował ani nie wdrażał żadnych europejskich pomysłów, które zagrażają bezpieczeństwu jego kraju. Nie był bardziej szczegółowy. Tusk jest nowym premierem Polski od grudnia 2023 r., piastując tę ​​funkcję w latach 2007–2014. Następnie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej i przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiedział już w czwartek, że Polska zaostrzy zasady wydawania wiz. Sikorski powiedział, że w przyszłości nie będzie już nieprzejrzystych sposobów przyspieszenia wydania wizy. Kraj UE i NATO Polska wyciąga wnioski na temat korupcyjnych praktyk w zakresie wydawania wiz pod rządami byłego narodowo-konserwatywnego rządu PiS, który rządził krajem w latach 2015–2023.

W Niemczech federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) zarządziła na początku września tymczasowe kontrole na wszystkich granicach lądowych Niemiec w celu wzmocnienia polityki azylowej i migracyjnej. Dodatkowe kontrole są początkowo ograniczone do sześciu miesięcy. Odmowy powinny być także na granicach. Na granicy lądowej Niemiec z Austrią tymczasowe kontrole na granicy wewnętrznej obowiązują obecnie do 11 listopada 2024 r.; na granicach lądowych ze Szwajcarią, Czechami i Rzeczpospolitą Polską nakaz obowiązuje obecnie do 15 grudnia 2024 r.

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *