W zeszłym tygodniu Rada Ministrów Spraw Wewnętrznych UE zatwierdziła propozycję decyzji, która wprowadziłaby obowiązek dystrybucji migrantów w całej UE według kwot. Ci, którzy odmówią przyjęcia określonej liczby osób ubiegających się o azyl, muszą zapłacić grzywnę w wysokości ośmiu milionów forintów (20 000 euro) za osobę.
W wpis z opinią Jacek Karnowski, redaktor naczelny prawicowego tygodnika „Sieci”, wzywa do przeprowadzenia referendum w sprawie proponowanej przez Radę Europejską decyzji w sprawie kwot migracyjnych – podaje mandiner.hu.
„Coraz trudniej nazwać UE „wspólnotą” – mówi Karnowski, który zaznacza, że propozycja trafi teraz do Parlamentu Europejskiego,
gdzie poparcie dla jeszcze większego szaleństwa będzie, jak zawsze, przytłaczające. »
Karnowski ostrzega swoich czytelników, że nie chodzi o sprowadzenie do Polski w pierwszej turze 2000 osób, ale o „otwarcie kanału, aby w możliwie najkrótszym terminie wysłać 20 000, potem 200 000, a potem 2 000 000”.
Uważa, że niektóre państwa członkowskie Europy „narzucają zmianę składu etnicznego”, ponieważ „pełną jedność można osiągnąć tylko wówczas, gdy wszyscy staną przed tymi samymi problemami”. „Jaka byłaby Europa bez gett i stref zakazu wstępu?” – pyta redaktor naczelny.
Karnowski zwraca się także z pilnym apelem do polskiego rządu. „Polski rząd zapowiedział silny opór. Ten opór musi być nieprzerwany” – pisze redaktor naczelny i dlatego tak uważa
opór ten musi zostać wzmocniony zjednoczonym głosem całego społeczeństwa”.
Z tego powodu Karnowski uważa, że warto zwrócić się do instytucji referendalnej.
Redaktor zwraca uwagę, że referendum powinno odbyć się już jesienią, równolegle z wyborami powszechnymi. „To jedyny możliwy termin” – mówi Karnowski.
Referendum w sprawie kwot i transferu migrantów przez Unię Europejską odbyło się na Węgrzech 2 października 2016 r. z inicjatywy węgierskiego rządu. 3 362 224 głosowało na „Nie”, a 56 163 głosowało na „Tak”. Frekwencja wyniosła 41,32 proc. W referendum nie osiągnięto progu 50% wymaganego do uznania konstytucji Węgier z 2012 r. za „ważną”. Premier Viktor Orbán uważa jednak, że jest to referendum polityczne wykraczające poza referendum w sprawie członkostwa w UE z 2003 roku.
Za pośrednictwem mandiner.hu, wyróżnione obrazy: SOS ŚRÓDZIEMNOMORSKA Francja
„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.