Poszukiwanie przyczyny śmierci Zakonu: dane satelitarne pokazują zakwit glonów migrujący wzdłuż rzeki – Wiedza

Śmierć ryb w Odrze związana jest m.in. z masowym rozwojem niektórych mikroorganizmów. Te złote wodorosty z rodzaju prymat wydzielają truciznę, która może zabić ryby. Wczesne oceny zdjęć satelitarnych pasują do tych ustaleń z Polski które pokazują zakwity glonów spływające po Odrze.

Surowe dane pochodzą z europejskiego satelity środowiskowego Sentinel 2, który jest częścią programu Copernicus. Instytut Ekologii Wód Słodkich i Rybołówstwa Śródlądowego im. Leibniza w Berlinie (ITUC) w sobotę z Brockmann Consult z hamburskiej firmy zajmującej się analizą danych środowiskowych, naukowcami z IGB i AG zajmujących się modelowaniem procesów teledetekcji z Uniwersytetu w Lipsku.

Dużo chlorofilu

Kamera satelitarna i oprogramowanie mogą mierzyć stężenie chlorofilu w rzece, co pozwala na wyciągnięcie wniosków na temat stężenia glonów. Analiza pokazuje, że masowy wzrost glonów rozpoczął się pod koniec lipca w miejscu, w którym mogło nastąpić wstrzyknięcie substancji pobudzającej wzrost, a następnie kontynuował spływ rzeki. Nie jest pewne, czy to Prymnesium, ale uważa się to za prawdopodobne. Te glony to mikroorganizmy, które wymagają wysokiego poziomu zasolenia, którego normalnie nie można znaleźć w wodzie rzecznej.

[Wenn Sie alle aktuellen Nachrichten live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Podobnie jak rośliny przeprowadzają fotosyntezę i wykorzystują ją do pozyskiwania energii potrzebnej do wzrostu. Wydzielają dużo tlenu. Zakwity glonów i toksyczna śmierć zwierząt wodnych mogą również częściowo wyjaśniać mierzone wysokie stężenia tlenu. Ponieważ jeśli tlen nie jest pobierany w normalnym stopniu przez ryby i inne zwierzęta, gromadzi się.

Wydarzenia „wieloprzyczynowe”

Według informacji Ministerstwa Środowiska Brandenburgii eksperci zakładają, że masowe śmiertelne ryby były spowodowane „wieloma przyczynami”. Wysokie stężenia soli, których możliwymi przyczynami są zrzuty po stronie polskiej, mogły sprzyjać wzrostowi glonów. Ponadto ryby mogły zostać bezpośrednio uśmiercone, ponieważ ryby słodkowodne fizjologicznie nie tolerują wysokiego stężenia soli, a przede wszystkim nagłych zmian stężenia soli. Ponadto w próbkach może wystąpić wpływ niedawno wykrytego herbicydu, a także stres wywołany wysokimi temperaturami, a także uwalniane lokalnie z osadów związki rtęci.

Przyczyna (przyczyny), ale przede wszystkim wnioski wyciągnięte z wypadku, w dużej mierze determinują szybkość i czas trwania katastrofy. rzeka odzyskać skrzynka.

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *