-
Detale
-
Progroup uruchamia nową, zaawansowaną technologicznie fabrykę tektury falistej w Strykowie w Polsce
Pierwsze formaty oficjalnie zjeżdżają z linii montażowej w fabryce tektury falistej PW14. Progroup zainwestowała około 72 milionów euro w nowy, zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny i stworzyła 50 nowych miejsc pracy.
Nowa fabryka Progroup PW14 sąsiaduje z istniejącą fabryką PW07 i będzie produkować do 200 000 ton formatów tektury falistej rocznie. Wraz z sąsiednią PW07 nowa fabryka tektury falistej ma nawet zdolność produkcyjną na poziomie 825 milionów metrów kwadratowych rocznie. Stryków to obecnie jeden z największych zakładów produkujących tekturę falistą na świecie.
Wydajna produkcja
Jak zwykle w Progroup, nowa fabryka tektury falistej jest również wyposażona w najnowocześniejszy park maszynowy, który gwarantuje nie tylko najwyższą jakość tektury falistej, ale także sprawny proces produkcyjny. „Naszym celem zawsze była wysoce wydajna produkcja z doskonale zoptymalizowanymi procesami, wysokim stopniem sieciowania i niskimi kosztami”, wyjaśnia Maximilian Heindl, dyrektor generalny Progroup AG. „Można to osiągnąć tylko dzięki innowacyjnym technologiom”. I to do tego stopnia, że w końcowej fazie rozbudowy, czyli w ciągu najbliższych kilku miesięcy, pracownicy będą otrzymywać na żywo dane z pracy maszyn oraz instrukcje pracy na urządzeniach ubieralnych podobnych do inteligentnych zegarków lub przez słuchawki.
Przyjazna dla środowiska produkcja energii
Nowoczesny skojarzony system ogrzewania, zasilania i chłodzenia zapewnia możliwie najniższe emisje CO2. W zależności od wymagań, ciepło odpadowe z własnej produkcji energii jest albo wykorzystywane w chłodziarce absorpcyjnej do „wytwarzania” chłodu, albo ciepło jest wprowadzane do obiegu grzewczego. Pozwala to znacznie zaoszczędzić na paliwach kopalnych. „W ten sposób robimy kolejny ważny krok w kierunku niezależnych i zasobooszczędnych dostaw energii”, mówi Heindl. Progroup wdraża już liczne środki mające na celu poprawę wyników środowiskowych w swoich zakładach. Na przykład w niemieckim mieście Eisenhüttenstadt znajduje się zakład przetwarzania odpadów na energię, który zaopatruje sąsiednią maszynę papierniczą w całą swoją parę, a także wytwarza energię elektryczną. W tym celu pozostałości – z których część pochodzi z samej produkcji papieru – są poddawane termicznemu recyklingowi. Do 2045 roku firma będzie całkowicie neutralna pod względem emisji CO2.
Zrównoważona flota opakowań
W Strykowie ta idea zrównoważonego rozwoju znajduje odzwierciedlenie również we współpracy z Gatner Packaging: polski producent opakowań postawił swoją fabrykę tuż obok PW14. Gatner Packaging i Progroup z powodzeniem współpracują od wielu lat w zakładzie w Trzcinicy, a teraz także w Strykowie: Progroup wysyła swoje formaty tektury falistej bezpośrednio do sąsiada, który może je przetwarzać bezpośrednio, bez konieczności transportu ciężarówką. Ścisła integracja procesów logistycznych i produkcyjnych obu firm znacznie zmniejsza emisję CO2 i koszty transportu. Rezultatem jest niezwykle trwała flota opakowań.
PW14 wraz z PW07 i fabryką PW10 w Trzcinicy to trzeci zakład produkcyjny Progroup w Polsce – i dwunasty w sumie zakład produkcji tektury falistej rodzinnej firmy. W ten sposób Progroup umacnia swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej i konsekwentnie realizuje swoją strategię wzrostu.
Źródło: www.progroup.ag
„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.