Projekt o Holokauście pozostawia „głos źródłom”

Monachium- Po dziesięciu latach projekt historii multimediów „Źródła mówią o Holokauście przed maturą.


Aktorzy i współcześni świadkowie czytają setki wybranych dokumentów Holokaustu w ramach projektu historycznego. (Ikoniczny obraz) © alexandrmusuc/123RF

Począwszy od piątku, ostatnie cztery odcinki 16-częściowej edycji audio będą również tutaj w Biblioteka audio ARD I tutaj w internecie dostępne, poinformował Bayerischer Rundfunk (BR) w Monachium w poniedziałek.

Odcinków będzie można posłuchać również w radiu Bayern 2 w piątek od 21:05.

W 16 odcinkach czytane są dokumenty historyczne, dostępne również na stronie internetowej, a także biografie osób, które ucierpiały w wyniku Zagłady. Słychać przedmioty osobiste, takie jak listy, wpisy do pamiętników i wołanie o pomoc, a także rozkazy, rozkazy czy raporty przywódców nazistowskich.

Biznes
Mężczyzna sprzedaje swojego psa, aby spędzać więcej czasu w biurze

Aktorzy czytają większość dokumentów. Ale można też wysłuchać współczesnych świadków, takich jak Eva Runde (80 l.), Leon Weintraub (97 l.), Margot Friedländer (101 l.), Charlotte Knobloch (90 l.) i Marcel Reich-Ranicki († 93 l.).

Uzupełnieniem chronologicznie ułożonych epizodów są wywiady historyczne z uczonymi. Według BR dokumenty ostatnich odcinków pochodzą m.in. z Węgier, Polski, Rzeszy Niemieckiej i obozu zagłady Auschwitz.

Według BR wydanie audio we współpracy z Instytutem Historii Współczesnej jest częścią projektu badawczego „Prześladowania i mordowanie europejskich Żydów przez nazistowskie Niemcy 1933-1945”.

W 2016 roku wydanie audio zdobyło nawet niemiecką nagrodę audiobooka za najlepsze osiągnięcie redakcyjne.

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *