Selekcja „Euro 2024”: Dania przygotowuje Albanię na mistrzostwa Europos, Lenkija nuvylė | Sporty

Trzynaście z 24 drużyn zakwalifikowało się już do Mistrzostw Europy w 2024 roku.

Dwóch z nich pojawiło się w piątek podczas ważnych meczów rozgrywanych w trzech grupach eliminacyjnych.

Grupa C

Anglia zapewniła sobie już prawo do udziału w Euro 2024, pokonując u siebie Maltę 2:0.

Bramką samobójczą grupy przeciwko słabszym był gol Harry’ego Kane’o w 75. minucie (65. minuta reprezentacji drużyny), który pomógł Anglii wygrać w bezbramkowym meczu.

Kitose šios grupes rungtynėse Italija 5:2 įvičia Šiūrės Makedonija zdobywa punkty z Ukrainą przed decydującym finałem grupowym.

Federico Chiesa pelnė du įvarčius, Matteo Darmianas, Giacomo Raspadori to Stephenas El Shaarawy įmušė po vienų postępvųno stilo mače Romoje.

W 2020 roku mistrzowie Europy Włochy potrzebują w poniedziałek szybkiego meczu z Ukrainą o drugie miejsce w Leverkusen (Niemcy).

Grupa E

Albania zremisowała 1:1 z Mołdawią, a wynik w Kiszyniowie już po raz drugi w historii Albanii zapewnił sobie awans do mistrzostw Europy.

Bramka Sokolo Cikalleshiego z pola karnego była decydująca, a wyrównanie Kovingi Mołdawii w 87. minucie pozostawiło ich w walce o mistrzostwo Europy.

Dla Albanii był to szósty mecz bez porażki w grupie E.

Tuo tarpu Lenkijos viltys duje po u siebie 1:1 sužaistų rungtynių su Czechia.

Lenka mogła uratować swoje szanse, gdyby pokonała Czechów, ale ich podróż dobiegła końca.

O drugie miejsce w poniedziałek odbędzie się drugi mecz o drugi bilet, kiedy Czechy zmierzą się z Mołdawią.

Grupa H

Dania zapewniła sobie dominujący występ w Kopenhadze, pokonując Słowenię 2:1.

Bramka Joakima Moehle w 26. minucie zapewniła gospodarzom prowadzenie, a bramka Eriki Janžy doprowadziła do wyrównania po jedynym celnym strzale Słowenii.

Thomas Delanay strzelił zwycięskiego gola w 54. minucie.

Danai odnieśli ósme zwycięstwo u siebie w eliminacjach do Mistrzostw Europy i tym razem oznaczało to ich dziesiąty występ w mistrzostwach kontynentalnych.

Mecz Kitose Group H Kazachstan pokonał u siebie San Marino 3:1, a Suomija pokonała u siebie Irlandię Północną 4:0.

W tej grupie decydujące mecze drugiej rundy rozgrywek odbędą się w niedzielę, kiedy Słowenia zmierzy się u siebie z Kazachstanem. W Słowenii užtektto to lygijų.