wiatr znak
Robert Clatt
- Ten Panel polskich startupów Wiatrowy ma kompaktowa turbina wiatrowa rozwinięty, który można wykorzystać również w miastach
- powiedział wiatr znak składa się wąskie turbiny wiatroweten obok siebie w ramce są zorganizowane
- Staje się 1000 metrów kwadratowych ziemi ogrodzona panelem wiatrowym, leży Maksymalna moc przy 40 kilowatach
Kompaktowy panel wiatrowy polskiego start-upu Panel Wiatrowy może być również wykorzystywany na terenach miejskich, np. do zasilania budynku mieszkalnego w energię elektryczną.
Opole (Polska). W Niemczech i wielu innych krajach wykorzystanie energii wiatrowej do wytwarzania energii elektrycznej jest kontrowersyjne, na przykład dlatego, że duże turbiny wiatrowe zagrażają ptakom i, zdaniem wielu krytyków, psują krajobraz. Polski start-up Panel Viatrowy chciałby temu zaradzić za pomocą panelu przeciwwiatrowego. Jest to kompaktowe urządzenie, które rozwiązuje problemy tradycyjnych turbin wiatrowych i sprawia, że energetyka wiatrowa jest tańsza, prostsza i wydajniejsza.
Wąskie turbiny wiatrowe są umieszczone obok siebie w zwartej ramie. Mogą być montowane jako element ogrodzenia lub na stojaku. Według Panelu Wiatrowego system jest szczególnie skuteczny przy słabych wiatrach, które panują na terenach wiejskich Europy. Nawet jeśli wiatr ma prędkość tylko kilku metrów na sekundę, panel wiatrowy może generować energię elektryczną.
40 kW na 1000 metrów kwadratowych ziemi
Jeśli powierzchnia 1000 metrów kwadratowych, na przykład posesja domu jednorodzinnego, jest ogrodzona panelem wiatrowym, turbina wiatrowa generuje moc systemową do 40 kilowatów (kW). Panel wiatrowy mógł osiągnąć maksymalną moc 200 kW na jednym kilometrowym odcinku autostrady. Firma, która ogrodzi panelem wiatrowym swoją jednohektarową działkę, może osiągnąć moc do 400 kW.
Panel Wiatrowy nagrodzony za rozwiązania z zakresu czystej energii
„Panele wiatrowe są ciche, niezwykle wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne, nie psują krajobrazu, dobrze wyglądają, są bezpieczne dla ptaków i ludzi, są szybkie i łatwe w montażu, są bardzo skalowalne” – pisze Panel Wiatrowy.
Potwierdza to również jury konkursu czystej energii banku ING Polska, które przyznało drugie miejsce i nagrodę w wysokości 300 000 zł (62 700 euro) spółce Panel Wiatrowy za panel wiatrowy.
50 lat życia
Nie wiadomo jeszcze, w jakiej cenie będzie sprzedawany panel wiatrowy. Jednak zdaniem Panelu Wiatrowego początkowa inwestycja powinna zwrócić się już po trzech-czterech latach. Żywotność powinna wynosić 50 lat. Początkowo firma chce przyciągnąć klientów przemysłowych, którzy zamawiają duże ilości. Następnie panel wiatrowy będzie dostępny w różnych rozmiarach, aby osoby prywatne i małe firmy mogły również wytwarzać własną energię.
„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.