Turnyre Lenkijoje – trys medalus iškovoję Lietuvos boksininkai

W dniach 18-23 września w Lenkijoje odbędzie się turniej pamięci Leszka Drogoszo, w którym wzięło udział trzech bokserów z Lietuvos – Darius Voishnarovičius (kategoria wagowa do 92 kg), Algirdas Baniulis (powyżej 92 kg) i Jonas Jazevičius (powyżej 92 kg). kg).

A. Baniulis zwyciężył w ćwierćfinale 3:0 (30:26, 30:25, 30:25), nie pozostawiając nadziei Polakowi Łukaszowi Koziole, a Anglik Victoro Ogbo nie wygrał półfinału bariery –finału .

J. Jazevičius pokonał w półfinale polskiego boksera Wiktora Bartnika po zaciętej walce 2:1 (30:27, 29:28, 28:29) i wszedł do finału.

Jednak w finale obaj Litwini nie pokłócili się – nie pojawili się łączni trenerzy i bokserzy J. Jazevičiusa, więc pierwsze miejsce zapewnił sobie A. Baniulis. Zamiast bezpośredniego meczu Litwa wybrała dodatkowego zagranicznego przeciwnika.

J. Jazevičius pokonał 3:0 polskiego boksera Oskara Safaryana, a A. Baniulis takim samym wynikiem 3:0 pokonał innego polskiego zawodnika Wiktora Bartnika.

D. Voishnarovičius przegrał w półfinale turnieju z polskim zawodnikiem Mateyszem Bereźnickim 0:3 (27:30, 27:30, 27:30) i zdobył brązowy medal.

Kartuskiego zawodnika podczas turnieju trenował Marius Palionis. Odlewnia Varžybose taip pat teisejavo w Mindaugas Žilinska.

Przygotowania do bokserskich mistrzostw Lietuvos, turnieju selekcyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, na którym odbędzie się przyszłoroczna walka, kontynuowane były na turnieju pamięci Leszka Drogoszo w Lenkijo.