W drodze do Niemiec wielu uchodźców korzysta z luki

Zgodnie z „analizą migracji” policji federalnej za kwiecień Niemcy stoją w obliczu dalszego wzrostu liczby uchodźców. Zdjęcie „-gazeta jest dostępna. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba nielegalnych wjazdów na zewnętrznych granicach UE i krajów strefy Schengen wzrosła o 60% do 22,5 tys. w marcu.

Impulsem do tego wzrostu może być krytyczna sytuacja w Turcji, gdzie na początku 2023 r. mieszka około czterech milionów uchodźców, w tym 3,6 mln Syryjczyków. Turecka opozycja zwiększa presję na prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana, który obawia się o swoją reelekcję i wypuszcza wielu uchodźców. Według „Bilda” wielu z nich przybywa do UE na rosyjskich wizach przez Białoruś, a stamtąd przez Polskę i Czechy do Saksonii.

Trasa przez Białoruś z popularną rosyjską wizą

W pierwszych trzech miesiącach roku w Niemczech zarejestrowano łącznie 19 627 nieautoryzowanych wpisów, w tym 6 672 w samym marcu. Szczególnie dotknięte są granice z Polską, gdzie w marcu zarejestrowano 1278 uchodźców, oraz z Czechami, gdzie zarejestrowano 278 uchodźców. Większość uchodźców pochodzi z Syrii, Afganistanu i Turcji.

Uderzające jest to, że przez Białoruś przybyło do kraju 808 osób, głównie Afgańczyków, Syryjczyków i Jemeńczyków. Uważa się, że na Słowację przedostało się kolejnych 748 uchodźców. Policja federalna donosi, że rosyjskie wizy są wykorzystywane do wjazdu do UE przez Rosję i Białoruś. Eksperci podejrzewają, że uchodźcy z Turcji lecą samolotami do Rosji i na Białoruś, by stamtąd przedostać się do UE.

Policja federalna ostrzega, że ​​wzrost liczby nielegalnych przekroczeń granicy z Białorusią i większa liczba aresztowań w Polsce wskazują, że sezonowa „zimowa hibernacja” może się skończyć. W nadchodzących tygodniach należy spodziewać się dalszego wzrostu liczby nielegalnych wjazdów do Niemiec przez Białoruś i Polskę.

Ogrodzenia są tylko częściowo skuteczne

Ogrodzenia graniczne na zewnętrznych granicach UE, Polski i Bałtyku, są tylko częściowo skuteczne, ponieważ wielu zatrzymanych uchodźców kilkakrotnie próbowało przekroczyć granicę – informuje „Bild”. Policja federalna ustaliła, że ​​jak dotąd nie można osiągnąć trwałego ograniczenia nielegalnej migracji do Niemiec. Łotwa, obecnie największy punkt wejścia do UE, jest ostatnim z trzech krajów bałtyckich, które postawiło ogrodzenie graniczne z Białorusią, ale nie oczekuje się, że zostanie ono ukończone przed końcem 2024 roku.

Policja Federalna ostrzega przed wzrostem liczby nielegalnych wjazdów z Czech i możliwym wpływem na wybór przemytników. „Gdyby Republika Czeska (dalej) ograniczyła lub zaprzestała działań rewizyjnych na granicach wewnętrznych ze Słowacją, z pewnością miałoby to wpływ na wybór trasy przez przemytników i migrantów, co powinno doprowadzić do znacznie większej liczby nielegalnych wjazdy do Niemiec.

Patricia Marsh

„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *