Wszystkie wiadomości sportowe

22:24

Fakty dotyczące hokeja na lodzie: wymarzony gol Samuela Ernisa w Kloten

Obrońca Langnau Samuel Erni strzelił „gola roku” w Kloten. Takie są fakty z sobotniej rundy hokejowej.

Samuel Erni świętuje po zdobyciu gola.

Marc Schumacher / Freshfocus

Samuelu Ernim! 32-letni obrońca, który przez 13 lat gry w National League strzelił tylko 3 gole w jednym sezonie (i żadnego w kilku sezonach), zaskoczył bramkarza Kloten Juhę Metsolę „Michigan Move”. Ta taktyka wzięła swoją nazwę od faktu, że Mike Legg po raz pierwszy strzelił takiego gola dla Uniwersytetu Michigan w finale college’u w USA w 1996 r. W „Michigan Move” zawodnik stojący za bramką szarżuje krążkiem na ostrze kija i wprowadza krążek do siatki zza bramki.

Samuel Erni po 13 minutach zdobył 1:0 dla SCL Tigres w Kloten. W Szwajcarii Thomas Derungs strzelił takiego gola w finale play-off przeciwko Berneńczykowi Marco Bührerowi w kwietniu 2010 roku. W tym czasie Erni grał jeszcze z juniorami i dopiero następnej jesieni w drużynie Frauenfelda zadebiutował z Zugiem w Ligę Narodową.

Ponadto bramkarz Langnau, Stéphane Charlin, obronił 32 razy podczas swojej pierwszej przerwy w sezonie, drugiej w jego karierze w Lidze Narodowej. Po raz pierwszy od czterech lat (!) SCL Tigers zdobyli punkty w pięciu kolejnych meczach (4 zwycięstwa).

Springer nowy w klubie

St-Léonard Arena wyprzedana, gospodarze Fribourg wygrywa mecz najwyższej klasy z Bernem.:. i broni czołówki rankingu. Pomimo sześciu zwycięstw Gottérona z rzędu, w sobotę wszystko kręciło się wokół Juliena Sprungera. Sprunger rozegrał swój tysięczny mecz w Lidze Narodowej przeciwko Bernie i został 16. zawodnikiem, który dołączył do „Klubu 1000”. Oznacza to, że 37-latek, który przez całą karierę grał tylko w Gottéronie, ma zapewnione miejsce w szwajcarskiej Galerii sław hokeja. Nathan Marchon i Lucas Wallmark strzelili oba gole we Freiburgu, a Marco Lehmann w ostatniej kwarcie zmniejszył wynik Berna swoim czwartym golem w sezonie.

Burzliwy początek Zuga

EV Zug szybko dotarł do Lozanny (.:.). Zug dwa ostatnie pojedynki z Lozanną wygrał 5:0 i 6:0. W sobotę na Herti Arena po sześciu minutach było 2:0, a po pierwszej kwarcie 5:0. EVZ rozpoczynał trzecią kwartę tylko trzy razy – i nigdy więcej w ciągu ostatnich 14 lat – z wynikiem 5:0 (ostatni raz 6 stycznia 2009 w Biel). Lino Martschini strzelił dla Zuga trzy gole i asystę. Bramkarz Lozanny Ivars Punnenovs nie dał się poznać z powodu odzyskania pozycji bramkarza numer 1 utraconej na rzecz Connora Hughesa. Po nieudanym początku sezonu Zug wygrał siedem z ostatnich dziewięciu meczów. A tak na marginesie: rekordową przewagę po pierwszej tercji od wprowadzenia play-offów (1985) posiada HC Davos, który 28 stycznia 1989 roku prowadził 8:0 z Fryburgiem po 20 minutach.

Zwycięstwo u siebie w Davos

HC Davos zamknął .:. wygrał serię trzech kolejnych meczów u siebie z HC Lugano. Davos nieznacznie przegrał dwa pierwsze mecze u siebie z Lozanną i Bernem. Sandro Aeschlimann (xx obron) zanotował swoją pierwszą przerwę w sezonie, a w zeszłym sezonie miał już dwie przerwy. Wyraźnie wygrał pojedynek z Mikko Koskinenem z Lugano (który nie wyglądał dobrze przy stracie drugiego gola). W HCD Enzo Corvi zadebiutował w tym sezonie po kontuzji (1 asysta).

Więcej z serwera

Nową edycję ostatniego finału play-offów po raz kolejny zwyciężył Genève-Servette Hockey Club przeciwko EHC Bienne, ale tylko w rzutach karnych. Biel dwukrotnie prowadził, ale nie potrafił obronić prowadzenia 1:0 i 2:1. Na oba wyrównania Servette potrzebował zaledwie 54 sekund. Servette wygrał w rzutach karnych 3-1. Biel stracił już w tym sezonie cztery rzuty karne; Zelandczycy przegrali nawet dwa ostatnie mecze z Langnau i Ambri-Piotta 0:3. Podczas gdy Servette wygrał wszystkie swoje poprzednie mecze u siebie na lodowisku Vernets, Bienne przegrał szósty raz z rzędu, a nawet ósmy w ostatnich dziewięciu rundach. (nie)