NuScale Power i KGHM podpisują zlecenie na budowę pierwszego małego reaktora modułowego w Polsce

PORTLAND, OR-



7 września 2022 r. podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu NuScale Power LLC (NuScale) oraz polska spółka KGHM Polska Miedź SA (KGHM) podpisały pierwsze zlecenie misyjne oraz deklarację rozpoczęcia prac w ramach wstępnego Pracuje. Umowa (EWA) podpisana w lutym 2022 r.

Niniejsza informacja prasowa zawiera treści multimedialne. Zobacz pełne ogłoszenie tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220912005933/en/

(od lewej) Prezes i dyrektor generalny NuScale John Hopkins, premier Polski Mateusz Morawiecki, prezes KGHM Marcin Chludziński i profesor Ludwik Pieńkowski z Akademii Górniczo-Hutniczej przyglądają się modelowi technologii SMR firmy NuScale. (Zdjęcie: BusinessWire)

W ramach zlecenia misyjnego NuScale nadal wspiera wniosek KGHM do Państwowej Agencji Atomistyki (PAA), pierwszy w Polsce wniosek o wdrożenie małych reaktorów modułowych (SMR), w celu oceny innowacyjnej technologii SMR NuScale, czyli o działaniach obejmujących również przygotowanie dodatkowych raportów okresowych analiz bezpieczeństwa oraz koordynację z PAA. Ten porządek prac stanowi również podstawę dla kolejnych zadań w EWA, zaproponowanych przez NuScale KGHM.

„Porozumienie to stanowi ważny kamień milowy w historii partnerstwa NuScale i KGHM oraz stawia KGHM i Polskę na czele wyścigu o szybką redukcję emisji na świecie” – powiedział John Hopkins, prezes i dyrektor generalny NuScale Power. „NuScale z dumą współpracuje z KGHM, doświadczonym liderem innowacji, i nie możemy się doczekać współpracy, aby zapoczątkować kolejną erę zaawansowanego wdrażania czystej energii i poradzić sobie z kryzysem klimatycznym”.

Oprócz podpisania na forum, obie firmy zorganizowały konferencję prasową, aby podkreślić kontynuację współpracy. Premier Polski Mateusz Morawiecki odwiedził je wcześniej i został poinformowany o stanie technologii NuScale.

Zapowiedź ta jest ważnym kolejnym krokiem w budowaniu fundamentów pod uruchomienie pierwszego projektu elektrowni NuScale VOYGR™ SMR w Polsce i Europie Środkowej, dzięki czemu KGHM stanie się katalizatorem SMR w regionie.

O mocy NuScale

NuScale Power (NYSE: SMR) jest gotowy do zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb energetycznych klientów na całym świecie. Opracowano technologię jądrową małego reaktora modułowego (SMR), aby zapewnić energię do wytwarzania energii, ciepłownictwa, odsalania, produkcji wodoru na skalę komercyjną i innych zastosowań cieplnych. Rewolucyjny moduł NuScale Power Module™ (NPM), mały, bezpieczny ciśnieniowy reaktor wodny, jest w stanie generować 77 megawatów energii elektrycznej (MWe) i może być skalowany w celu zaspokojenia potrzeb klientów. 12-modułowa elektrownia NuScale VOYGR™-12 jest w stanie wygenerować 924 MWe. NuScale oferuje również czteromodułowe (308 MWe) elektrownie VOYGR-4 i sześciomodułowe (462 MWe) elektrownie VOYGR-6, a także inne konfiguracje zgodnie z wymaganiami klienta.

Założona w 2007 roku firma NuScale ma siedzibę w Portland w stanie Oregon, a biura w Corvallis w stanie Oregon; Rockville, Maryland; Charlotte, Karolina Północna; Richland, Waszyngton; i Londyn, Wielka Brytania. Odwiedź stronę NuScale Power, aby uzyskać więcej informacji lub śledź nas na Twitterze, Facebooku, LinkedIn lub Instagramie.

O KGHM Polska Miedź SA

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwarzaniem cennych surowców naturalnych. W centrum znajduje się największe w Europie złoże rud miedzi w południowo-zachodniej Polsce. Wraz z dalszym rozwojem naszej strategii stale umacniamy międzynarodową pozycję KGHM. Spółka posiada obecnie zróżnicowany geograficznie profil projektów górniczych. Działa na trzech kontynentach – w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Kontrolowane przez KGHM złoża rud miedzi zapewniają spółce wiodącą pozycję w sektorze górniczym. W naszym portfolio znajdują się metale takie jak molibden, pallad i nikiel, torując drogę KGHM do osiągnięcia silnej pozycji wśród różnych firm wydobywczych na całym świecie.www.kghm.com

Wypowiedzi prognozujące

Niniejsza informacja prasowa może zawierać „stwierdzenia dotyczące przyszłości” w rozumieniu przepisów „bezpiecznej przystani” amerykańskiej Ustawy o reformie rozstrzygania sporów dotyczących prywatnych papierów wartościowych z 1995 roku. „plan”, „projekt”, „prognoza”, „zamierza”, „będzie”, „oczekiwać”, „przewidywać”, „wierzyć”, „cel”, „cel” lub inne podobne wyrażenia, które przewidują lub wskazują przyszłe wydarzenia lub trendy i nie są stwierdzeniami faktów historycznych. Ze swej natury stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z ryzykiem, niepewnością i założeniami. Rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić ze względu na wiele czynników. Należy zachować ostrożność, opierając się na tych i innych stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Wyniki NuScale mogą znacząco odbiegać od oczekiwań i prognoz firmy ze względu na znane i nieznane zagrożenia. NuScale wyraźnie zrzeka się obowiązku aktualizacji tych wypowiedzi prognozujących. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości nie powinny być interpretowane jako szacunki NuScale na dzień następujący po dacie tej publikacji. W związku z tym nie należy nadmiernie polegać na stwierdzeniach dotyczących przyszłości.

Językiem źródłowym, w którym publikowany jest tekst oryginalny, jest wersja oficjalna i autoryzowana. Tłumaczenia zostaną dołączone dla lepszego zrozumienia. Jedynie oryginalnie opublikowana wersja językowa jest prawnie ważna. Dlatego porównaj tłumaczenia z oryginalną wersją językową publikacji.

Źródło: BusinessWire

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *