Według oceny „The Economist” trzy niemieckie miasta poprawiły się pod względem jakości życia. Ale na szczycie jest kolejna europejska metropolia.
Po zniesieniu ograniczeń związanych z koroną, Frankfurt nad Menem i Wiedeń ponownie znacząco wzrosły w rankingu najbardziej przyjaznych miast na świecie. W tegorocznym indeksie brytyjskiej grupy „Economist”, opublikowanym w czwartek, stolica Austrii, Wiedeń, po raz pierwszy od początku pandemii odzyskała pierwsze miejsce.
Frankfurt zajął tym razem 7. miejsce i wraz z Hamburgiem (16) i Düsseldorfem (22) jest jednym z największych zwycięzców w porównaniu rok do roku. Każde z trzech niemieckich miast awansowało o około 30 miejsc, Wiedeń o 11.
integrować
Nowa Zelandia na czele w kryzysie koronowym
W zeszłym roku jakość życia w europejskich metropoliach drastycznie spadła z powodu kryzysu koronowego, podczas gdy normalne życie w odizolowanej Nowej Zelandii zepchnęło Auckland na pierwsze miejsce. Po zniesieniu środków dotyczących korony metropolie Nowej Zelandii, Australii i Chin ponownie spadły w 2022 roku.
Według raportu, „dobrze zaszczepione” miasta w Europie i Kanadzie ponownie dominują na pierwszych miejscach: Wiedeń jest za Kopenhagą, Zurychem, Calgary, Vancouver i Genewą. Po Frankfurcie w pierwszej dziesiątce znalazły się także Toronto i Amsterdam, a także Osaka i Melbourne. Niemniej jednak indeks jako całość nie może jeszcze odpowiadać wynikom sprzed pandemii.
„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.