Ukraińcy z powodzeniem weszli do Tautų lygą, a Polacy zdobyli swoje belgijskie gwiazdy

W pierwszej połowie Ukraińcy częściej atakowali, ale nie zdołali uzyskać wyraźnej przewagi na boisku, a skuteczny strzał Taraso Kačarabosa z około 25 m zamienił się w bramkę dzięki podglądowi wideo.

Lód przebił uciekinierów i doceniony przez bandym krok do przodu Viktorasa Tsygankovej zamienił podanie w ciekawą bramkę.

W tym czasie w elitarnej lidze pierwszą porażkę rozgrywek przeżyła Polska, która została zmiażdżona przez Belgów, mimo że wieczór rozpoczął się od bramki najlepszego piłkarza świata, Roberto Lewandowskiego.

W pierwszej połowie wynik wyrównał Axelis Witselis i po przerwie Lanka straciła pięć bramek i przegrała 1:6.

Dla wyniku

Dywizja A, Grupa 4

Belgia 6 – 1 Polska
28′ [0 – 1] Roberta Lewandowski
42′ [1 – 1] Axel Witselis
59′ [2 – 1] Kevin De Bruyne
73′ [3 – 1] Leandro Trossardas
80′ [4 – 1] Leandro Trossardas
83′ [5 – 1] Leandre Dendoncker
90+3′ [6 – 1] Prawa Opendy

Walia 1 – 2 Holandia
50′ [0 – 1] Teuna Koopmeiners
90+2′ [1 – 1] Rhys Norrington Davies
90+4′ [1 – 2] Woutas Weghorst

Dywizja B, 1 grupa

Irlandia 0 – 1 Ukraina
48′ [0 – 1] Wiktora Cygankowa

Szkocja 2 – 0 Armenia
28′ [1 – 0] Tony Ralston
40′ [2 – 0] Scott McKenna

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a w przypadku ich otrzymania konieczne jest wskazanie DELFI jako linku.