Aresztowania po kradzieży milionów z głównego urzędu celnego w Emmerich – Nadrenia – aktualności

Podczas włamania w listopadzie 2020 r. nieznane osoby przebiły się przez ścianę skarbca i ukradły około 6,5 mln euro w gotówce.

Niemiecki celnik jest uważany za prognosty

Śledztwa prowadziła policja w Krefeld i policja w Kleve w ścisłej współpracy z policją w Saksonii i polskimi organami ścigania. We wtorek (10.05.2022) czterech podejrzanych zostało aresztowanych na podstawie istniejących nakazów aresztowania.

Według policji i prokuratury w Kleve są to niemiecki celnik uważany za informatora i także narodowości polskiej, obywatel polski, który rzekomo działał głównie jako pośrednik oraz dwóch rzekomych sprawców z Polski, którzy przewieźli przestępstwo powinien.

Podejrzani aresztowani w Polsce

Wszystkie aresztowania miały miejsce w Zgorzelcu i Karpaczu w Polsce. Aresztowani zostali już postawieni przed właściwym sędzią pokoju w Polsce i obecnie przebywają w areszcie.

10 maja 2022 r. niemieccy policjanci przeszukali dwa domy domniemanego celnika w Kolonii i Görlitz oraz jego miejsce pracy w Bonn. Również wiele obiektów w Polsce zostało przeszukanych przez polskie organy ścigania.

Ankiety także w Polsce

Włamanie w głównym urzędzie celnym w Emmerich jest również przedmiotem niezależnego śledztwa w Polsce.

Uwaga dotycząca transmisji: możesz także słuchać najnowszych wiadomości z Duisburga i Bas-Rhin od poniedziałku do piątku od 6:30 do 17:30 na WDR2. Wiadomości i bardziej aktualne artykuły można zobaczyć w programie WDR od poniedziałku do piątku o 18:09 oraz w programie „Lokalzeit Duisburg” o 19:30.

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.