Częściowa legalizacja marihuany leczniczej nastąpi 22 czerwca. Przyjęty w Polsce w 2017 roku przez zdecydowaną większość izby niższej.
W Polsce produkty z konopi indyjskich przepisane przez lekarza mogą być już legalnie używane. Konopie na receptę są produktem importowanym, gdyż ich uprawa w Polsce jest nadal zakazana. Czas pokaże, kiedy uda się wdrożyć uprawę marihuany medycznej. Początkowo proponowano legalizację uprawy marihuany, ale została ona odrzucona w głosowaniu.
Od lat w Polsce toczy się także debata na temat wykorzystania konopi indyjskich do celów medycznych. Sprawcą był polski pediatra, który podawał medyczną marihuanę dzieciom chorym na padaczkę. Po tym incydencie lekarz został zwolniony ze stanowiska w Warszawskim Szpitalu Dziecięcym.
Niektóre inne kraje częściowo zalegalizowały już konopie indyjskie do celów medycznych. Pionierem był południowoamerykański Urugwaj, który rozpoczął pełną legalizację w 2013 roku. W Europie Portugalia przoduje w prowadzeniu liberalnej polityki narkotykowej od 2001 roku. Polska poszła teraz śladem Niemiec.
„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.