Lietuvos treko dviratininkai w Lenkijoje zdobył 6 medali

Vasilijus Lendel zdobywa srebro w elitarnym sprincie mężczyzn Lenktynėse. Jego kwalifikacja (32 uczestników) zajęła szóste miejsce. Wasilijusz przebiegł dystans 200 m w czasie 9,994 sekundy. Najlepsza kwalifikacja odbyła się w 2019 roku. Zdobywcą brązowego medalu Mistrzostw Świata został tegoroczny wicemistrz Europy Polak Mateusz Rudyk – 9,614 sek.

V. Lendel pokonał Francuza Timmy’ego Gilliona (11. kwalifikator) w 1/8 finału, Węgier Sandora Szalontaya (3. miejsce) w ćwierćfinale, Francuza Toma Derache (2. miejsce) 2:0 w półfinale, a M. Rudykui przegrał finał 0- 2. Brązowy medal zdobył reprezentant Francji Ryan Helal (5).

Drugie miejsce w kategorii chłopców młodych (9 komandosów) zajmują Titas Laurinavičius i Arnas Bilertas (39 punktów). Wiktor Galdyn ma Patryka Goszczurnego (73 punkty) za Nugalejo. Trzecie miejsce zajmują Dawid Lątkowski i Szymon Wiśniewski (14 punktów). Arijus Nakutis i Nikolas Klimavičius (-20 punktów) zajęli szóste miejsce.

Trzecie miejsce zajął elitarny bieg osobisty mężczyzn Jomanta Venckus na 4 km. J. Venckus w kwalifikacjach zajął czwarte miejsce (9 uczestników) (4 min. 34,02 sek.), a w walce o brąz pokonał Ukrainkę Valentinę Kabašnį (4 min. 35,29 sek.). W małym finale Jomanty 4 km pokonuje się w 4 minuty. 27,778 sek. Pierwsze miejsce zajął Polak Adam Woźniak, drugie miejsce zajął Belg Thubaut Bernard.

Lukas Sakavičius zdobył brązowy medal w biegu juniorów (40 okrążeń, 10 km; 29 uczestników).
Nugalejo P. Goszczurny, drugim finalistą został Polak Aleksander Kasprowicz. Arnas Billerts zajął w finale czwarte miejsce, Matas Sakavičius dziewiąty, Dovydas Bružas 10, Nikolas Klimavičius 15, Titas Laurinavičius 18 i Arijus Nakutis 20.

Matas Sakavičius zdobył brąz w wyścigu młodych keirino (14 uczestników). W głównym finale keirino przegrał z Czechem Davidem Peterką i Ukraińcem Valentinem Varharakinem. Lukas Sakavičius wygrał finał B i w końcowej klasyfikacji zajmuje siódme miejsce. W pierwszym półfinale M. Sakavičius zajął pierwsze miejsce, a w drugim półfinale L. Sakavičius zajął czwarte miejsce.

Lauryna Valiukevičiūtė zajmuje trzecie miejsce w Jaunių merginų sprinto lenktynėse (11 uczestniczek). Zakwalifikował się na czwartym miejscu (12,129 sek.). Lauryna w ćwierćfinale pokonała Polkę Matyldę Głowacką (5. kwalifikantka), a w półfinale przegrała 0:2 z mistrzynią Ukrainy juniorek Karoliną Keliuch (1). Lietuvos dviratininkė zdobył brązowy medal 2:1 w meczu z Czeszką Elen Lazarovą (3). Srebrny medal zdobyli Nugalejo K. Keliuch i Polka Natalia Walecka (2).

W biegu sprinterskim juniorów młodszych (13 zawodników) L. Sakavičius zajął piąte miejsce, a M. Sakavičius ósme. L. Valiukevičiūtė zwyciężyła w finale junior keirin B (13 uczestniczek). W klasyfikacji końcowej zajęła siódme miejsce. Eliminacje chłopców (23 uczestników) A. Bilertas zajął siódme miejsce, Arijus Nakutis – ósme miejsce. Elitarna keirine z Vyrų (31 uczestników) zajęła ósme miejsce V. Lendel.

Informacje przygotowane przez Tomasa Gaubysa (LDSF)