Korki spowodowane kontrolami granicznymi w Brandenburgii i Polsce: Policja federalna oferuje rozwiązanie

Frankfurt nad Odrą. Policja federalna chce zmniejszyć korki we Frankfurcie nad Odrą i sąsiednich polskich Słubicach w związku z rygorystycznymi kontrolami granicznymi, mającymi na celu ograniczenie nielegalnego wjazdu. W przyszłości kontrole powinny być rozmieszczone inaczej, aby nie blokować innego ruchu.

Więcej informacji po ogłoszeniu

Więcej informacji po ogłoszeniu

Wraz z wprowadzeniem stałych kontroli granicznych czasami tworzyły się kilkukilometrowe korki. Izba Handlowo-Przemysłowa (IHK) we Frankfurcie nad Odrą złożyła skargę dotyczącą znacznych zakłóceń dla spedytorów i osób dojeżdżających do pracy w regionie przygranicznym. „Wiele firm opiera się na regularnym ruchu granicznym, mają duży problem. Efekty są znaczące” – powiedział dpa Potsdam Knuth Thiel, szef działu polityki gospodarczej w IHK Ostbrandenburg.

przeczytaj także

Burmistrz Frankfurtu René Wilke (po lewej), jego słubicki odpowiednik Mariusz Olejniczak i dyrektor policji Torsten Ebert spotkali się w czwartek na konsultacjach mających na celu zminimalizowanie skutków kontroli granicznych dla ruchu na autostradzie Świecko oraz na moście miejskim pomiędzy Frankfurtem nad Odrą a Słubicami w celu ochrony . Poinformowało o tym miasto Frankfurt nad Odrą.

Więcej informacji po ogłoszeniu

Więcej informacji po ogłoszeniu

Jak zapowiadało miasto, kontrole wizualne i betonowe poszczególnych pojazdów na moście miejskim nie odbywają się już bezpośrednio przy przyczółku, ale na pasie środkowym. Ruch może teraz w dalszym ciągu przebiegać przez maksymalnie trzy zatrzymane pojazdy, a środkowy pas można wykorzystać do dłuższej kontroli.

Ponadto należy usprawnić komunikację bezpośrednią, aby w przypadku poważnych korków można było szybko wdrożyć środki zaradcze – stwierdzono w oświadczeniu. Policji Federalnej bardzo zależy na tym, aby kontrole graniczne w Świecku i na moście miejskim przeprowadzały w sposób jak najmniej zakłócający ruch – poinformował w komunikacie miasta dyrektor Inspektoratu Federalnej Policji Ebert. .

„Brandenburgia krajem tranzytowym dla całej Europy”

Od około trzech i pół tygodnia władze regularnie kontrolują osoby na autostradzie A12 łączącej Polskę z Frankfurtem nad Odrą. Kontrole odbywają się także na niemiecko-polskim przejściu granicznym Stadtbrücke, pomiędzy Frankfurtem nad Odrą a Słubicami. W regionie przygranicznym z Polską tworzą się długie korki, a czas oczekiwania czasami przekracza godzinę. Jednak według policji federalnej ścisłe kontrole nie są głównym powodem. Celem było jak najmniejsze ograniczenie ruchu – twierdzi policja federalna.

„Dzięki autostradzie A 12 Brandenburgia jest także krajem tranzytowym dla całej Europy” – stwierdził ekspert ds. polityki gospodarczej w IHK Ostbrandenburg de Thiel. Kontrole graniczne doprowadziły do ​​zakłóceń w ruchu handlowym. „Niektóre firmy twierdzą, że nie można tak dalej pracować. »

Więcej informacji po ogłoszeniu

Więcej informacji po ogłoszeniu

W samym regionie IHK Ostbrandenburg działa 1500 polskich firm, które również mają swoich dostawców w swoim kraju. Ponadto dotyczy to 14 000 osób dojeżdżających codziennie do Brandenburgii z Polski. „Firmy zgłaszały spóźnienia do pracy”.

Wystarczą małe rzeczy, aby spowodować ogromne korki

Decydenci muszą uwzględniać w swoich decyzjach negatywne konsekwencje kontroli granicznych. „Te środki mogą naprawdę mieć jedynie charakter tymczasowy” – powiedział Thiel. „Infrastruktura w regionie przygranicznym przekroczyła już swoje granice. Wystarczy jeden mały gest, aby spowodować ogromne korki.”

Premier Brandenburgii Dietmar Woidke (SPD) uważa, że ​​ścisłe kontrole na granicy z Polską, mające na celu zapobieganie nielegalnemu wjazdowi do Niemiec, przynoszą sukces. W poniedziałek powiedział, że liczba wykrytych nielegalnych wjazdów znacznie spadła.

Środki te w dużej mierze sprawdziły się również w przypadku ruchu dojeżdżającego do pracy. „Trzeba pilnie zrobić, abyśmy mogli przeprowadzić te kontrole na terytorium Polski i tym samym oddalić się od granicy” – powiedział Woidke. Wyeliminowałoby to także niedogodności dla regionu przygranicznego.

Zatrzymano przemytników z 24 osobami w furgonetce

Dopiero w środę wieczorem policja federalna aresztowała przemytnika, który próbował przemycić furgonetką 24 osoby, w tym dzieci, do Niemiec. Jak poinformowała policja federalna, aresztowała 34-letniego kierowcę w ramach przywrócenia kontroli na granicach wewnętrznych w Schwedt nad Odrą (Uckermark).

Więcej informacji po ogłoszeniu

Więcej informacji po ogłoszeniu

24 osoby – w tym 23 Irańczyków w wieku od 10 do 42 lat i 33-letni Irakijczyk – stłoczono w ładowni przewoźnika. Nikt nie miał dokumentów niezbędnych do wjazdu i pobytu w Niemczech. Policja prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie osób odpowiedzialnych za przestępstwa w związku z podejrzeniem nieupoważnionego wjazdu.

34-letni kierowca, bezpaństwowiec, który niedawno mieszkał w Estonii, stanie przed sądem. Toczy się wobec niego śledztwo w związku z podejrzeniem przemytu cudzoziemców. Po zakończeniu działań policji 22 osoby przewieziono do pierwszego ośrodka recepcyjnego. Biuro ds. Ochrony Młodzieży opiekuje się obecnie dwójką małoletnich bez opieki.

MAZ

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *