Lietuvos tinklininkės Europos selekcja do mistrzostw juniorów rozpoczyna się nusileido estēms

W poniedziałek w Daugpil (Łotwa) rozpoczął się pierwszy etap selekcyjny tenisowych mistrzostw kobiet Europos juniorek (do 18 lat) – mistrzostwa EEVZA.

Pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė po permainingos kovos 1:3 (20:25, 25:20, 19:25, 14:25) wygrał z Estijosembendraamžėmsem.

Nors Rungtynės rozpoczął wyrównaną walkę, pod koniec pierwszego seta Estończycy wyszli na większe prowadzenie i wykorzystali przewagę. Drugi set meczu litewskich rywalek pokazuje, że nie mogą odpuścić. Na początku seta nasz zespół prowadził 10:2. Nors estės nawet wyrównał wynik później, pod koniec drugiego seta Lietuvos netklininkės zdobył kilka punktów i wyrównał w całym meczu.

Trzeci set zaczął się zawzięcie, jednak gdy Estończycy zaczęli bardziej agresywnie grać w środku, nasze błędy zostały sprowokowane. Należy pamiętać, że może to nie mieć miejsca. W czwartym secie estońscy tenisiści przejęli inicjatywę i w bardzo udanych fragmentach wyszli na prowadzenie 19:10. Później szeregi uzupełniali najbezpieczniejsi.

Asta Jansonienė, 15 punktów dla Lietuvos rinktine, trenowana przez Kęstutisa Galdikasa, Vakarė Bartkutė, 10 – Barbora Rakauskaitė, 9 – Rusnė Radavičiūtė, 5 – Karina Vilkicka i Diana Ivčenkaitė, 4 – Gintarė – Nutautaitė, 2 – Neda Dedū rait ė, 1 – Odri Visumirskytė .

Rebecca Pent (16 pkt.) zagrała Nugalėtojų gretose rezultatyväussi.

Kitas rungtynes​​Lietuvos Tinklininkės zagra w środę ze swoim faworytem Lenkijosem Bendraamžėmisem. W mistrzostwach EEVZA bierze udział siedem drużyn. Pięć najsilniejszych drużyn weźmie udział w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Mistrzostw Europy.