Medale dla młodych karateków w Lenkijoje skynė

Młodzi karatecy z okręgu kowieńskiego międzynarodowego turnieju karate WKF Lenkijoje vykusio „Polish Open 2016” zdobyli srebrne i brązowe medale.

„Polish Open 2016”, który odbył się w Bielsku-Białej w drugi weekend października, zgromadził 1659 zawodników z 31 krajów z całego świata. Lietuvos trisplavė to jedna z trzydziestu innych flag świata obecnych na wielkiej arenie sportowej.

Litwę reprezentuje kilku zawodników, w tym dwóch Giedriaus Linarto aukletiniai z klubu Garliavos „Budo”: Ąžuolas Pečiukaitis, Justas Steponkevičius, Aironas Drūlia, Tita Minelga, Augustas Vilkas, Rokas Jadvinskis, Matas Katauskas, Agnė Plioplytė i Vaida Astašauskaitė.

W biegu najlepszy był jego rodak M. Katauskas, który zajął drugie miejsce w kumitė rungtye (U12, +40 kg), oraz Titu Minelgai, który zajął trzecie miejsce w kumitė rungtye (U14, +50 kg). . T. JaMinelga, Augustas Wilkas i Rokas Jadvinskis wzięli udział w zawodach mężczyzn U14 i zdobyli brązowe medale.

Dziewczęta nie poprzestały na tym, by pokonać chłopców, ale reprezentacja kobiet U14 zwyciężyła w finale kumitė. Zespół Merginų reprezentowali V. Astašauskaitė, Kamilė Ščiukaitė (z Šiaulių „Biały Tygrys”) i A. Plioplytė.

Prezesem „Budo” jest trener G. Linartas ľejiasi sportininkų svetimasmais. Zdaniem trenera zawody karate w stylu WKF stoją na bardzo wysokim poziomie. W Tokio zdobyliśmy medale – wspaniałe osiągnięcia.

„To dobre jiugu, gdy niektórzy sportowcy nie chcą brać udziału, ale są w wyższych kategoriach wiekowych. Myślę, że jeśli dostaną dobrą lekcję za niższą cenę, poprawi się to” – powiedział G. Linartas.

V. Astašauskaitės ochzą į šias račežibas paremė Aurelijos Makūnienės dobroczyńcami są fundusze paramos. Zdaniem trenerów społeczeństwo zaczyna rozumieć, jak ważne jest promowanie młodych talentów. „Miejmy nadzieję, że ten przykład zostanie uzupełniony i w przyszłości będzie można zobaczyć więcej dzieci reprezentujących Litwę. Być może w przyszłości zostaną one olimpijczykami” – vylėsi G. Linartas.