Mistrzostwa Bronziniame Europosto mūšyje – niemieckie triumfy lenkų sturmą atlaikiusių hostių

Ostatni raz Niemcy zdobyli nagrody mistrzostw Europy w 2005 roku, kiedy dotarli do finału, ale Serbia i Czarnogóra zdobyły srebrny medal.

Vokiečiai ir lenkai apylygiai zače šio vakaro rungtynes. Przez rok Niemcom udało się uciec, ale Polacy nawet ciężko tu oddychają.

Jednak dobry bieg 13-0 Niemców w drugiej połowie sprawił, że zbudowali mocniejszy wynik i objęli prowadzenie 36-20 na długiej przerwie.

W przerwach na murawę wyszli rozebrani Celtowie z białymi flagami. W końcu kosze otworzyły się na duże odległości, ale Niemcy mieli swoją odpowiedź, a także byli w stanie skutecznie ich zaatakować.

Lenka zdobyła jednak 26 punktów w trzeciej, podczas gdy Niemcy pozwolili Lenkom na 18 punktów przed decydującą połową meczu, wyprzedzając rywalki 49:54.

Užsikūrę lenkai jest dodatkowo kibo į atlapus ukiechičiams ir po dar severa 3-taškių sių pojjojjo ir lųgħių 59:59.

Artyleria dalekiego zasięgu Taiklią zademonstrowana przez obie rinktinės. Jednak Vokičiai, jak później pokazała rungtynių eiga, zdołali stworzyć decydujący atak 11:2.

Mając nieco pewniejszą przewagę (73:64) do brązowego medalu zabrakło im już na kilka minut przed końcem meczu.

Wreszcie macho siren finalinė ogłosiło niemieckie rinktinės pelgalė.

reprezentacja Niemiec w piłce nożnej.  (fot. SCANPIX)

Niemcy osiągnęli 41%. mestų tolimų tritaškių i lenkų pataikymas osiągnęły 32 proc.

Dennisas Schroderis poprowadził reprezentację Niemiec do zwycięstwa w meczu z 26 punktami. Jam gerai talkino Johannes Voigtmann, który zdobył 14 punktów, odbił 9 piłek i zanotował 6 asyst rezultatvius.

Lenkų gretose Michał Sokołowski zdobył 18 punktów. Jakubas Garbačas rozegrał swój najlepszy mecz w lidze, zdobywając 12 punktów i trafiając wszystkie cztery trójki.

Niemcy: Dennis Schroder 26 (4/7 trójek, 6 zbiórek, 8 asyst), Johannes Voigtmann 14 (9 zbiórek, 6 zbiórek), Daniel Theiss (6 zbiórek) to Andreas Obst po 9, Franzas Wagneris 8.

Polska: Michalas Sokolowskis 18 (6 zbiórek), Jakubas Garbačas 12 (4/4 trójek), AJSlaughteris 10 (10 zbiórek), Mateusha Ponitka 9.