Oczerniani homoseksualiści – procesy w Kolonii przeciwko dwóm aresztowanym księżom – Nadrenia – aktualności

Na rozprawę przed Sądem Okręgowym w Kolonii wzięło udział wielu widzów, którzy wyraźnie stali po stronie oskarżonego. Oklaskiwali lekturę dwóch części artykułu, opublikowanego na początku 2021 roku. Wśród widzów niektórzy odmawiali różaniec, inni skomentowali wypowiedzi prokuratora lub sędziego.

W artykule opublikowanym w czasopiśmie katolickim”teologiczny„pojawił się, polski autor Dariusz Oko nazywa homoseksualistami”pasożyty” oraz „owrzodzenia rakowe„Księża homoseksualni uwiodli innych mężczyzn wbrew ich woli. Tak więc, według Oko, geje nie powinni być dopuszczani do święceń kapłańskich.

Proces w Kolonii: oskarżony ksiądz relatywizuje wypowiedzi”

91-letni redaktor, w którego czasopiśmie ukazał się artykuł, również został oskarżony. Musi zapłacić 4000 euro, Oko 3000 euro – bo według sądu dochody Oko są znacznie niższe.

Oko, która jest profesorem teologii, powiedziała, że WDR Piątek: Nie mówi się o wszystkich homoseksualistach, ale tylko o homoseksualnych księżach, którzy popełnili poważne przestępstwa. W artykule postawił między innymi tezę, że księża homoseksualni Kościoła katolickiego są odpowiedzialni za maltretowanie dzieci i młodzieży.

Artykuł przeciwko księżom homoseksualnym: skarga karna z Monachium

Monachijski ksiądz Wolfgang Rothe przeczytał artykuł w zeszłym roku i natychmiast złożył skargę karną do prokuratury w Kolonii, ponieważ gazeta została wydana w Kolonii. Rothe wymienia tezy w artykule ”bezpośrednie i homofobiczne wypowiedzi”.

Sąd rejonowy wydał następnie nakazy karne na kilka tysięcy euro, których obaj oskarżeni nie zaakceptowali. Dlatego w Kolonii odbył się proces.

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.