Pan Berrettinis dokonał słodkiej zemsty i poprowadził Włochów do kolejnego etapu „United Cup”.

Matteo Berrettinis (ATP-16) wygrał 6:4, 6:4 z Casperem Ruudem (ATP-3), zajmującym trzecie miejsce w światowym rankingu ATP, w jednym z najciekawszych meczów turnieju „United Cup”.

Zwycięstwo to zwiększa przewagę reprezentacji Włoch nad Norwegią do nieodwołalnego poziomu – 3:0, a reprezentantka Europy Południowej zapewnia sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do kolejnego etapu – Brisbane City Final.

W ubiegłym roku w starciach M. Berrettinio C. Ruudo zdominował finał, wygrywając finał turnieju ATP 250 tournyro Gštade.

Jednak tym razem podania italo były po prostu nie do odparcia i pozwoliły nam się zrewanżować – 10 jako’ø nawet 88% zdobytych punktów to pierwsza piłka.

„Bardzo trudno jest grać w jednym zespole z moimi rodakami, bo znamy się bardzo dobrze od dzieciństwa. Wczoraj wieczorem rozmawialiśmy przy kolacji, mimo że jesteśmy razem od około 12 lat. Pierwszy raz grałem w karty z twoimi córkami – nors stresso daugum , ale cieszymy się z tego turnieju” – powiedział Berrettinis.

Ostatecznie Włochy pokonały Norwegię 5:0, a ich przeciwnikiem w finale w Sydney będzie Lenkijos rinktinė, który pokonał Szwajcarię 3:2.

Perto miesto finalą sudarys Grecja to Chorwacja, aw Sidnėjuje kausis Brytyjczycy to Amerykanie. Zwycięzca trzech miast wyprzedza jednego ze zwycięzców ostatnich czterech etapów.