Początek gorzkich mistrzostw: Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartus suvarpė lenkai

Mistrzostwa Świata Pirmose rungtynės Lietuvos ledo ritulininkai 0:7 (0:3, 0:3, 0:1) neprilygo Lenkijos rinktinei.

Starty z Rungtynių były dla Litwinów bardzo nieudane. Sužaidus miał już dwubramkową przewagę nad przeciwnikiem w niecałe trzy minuty. Įvarčius pelnė Pawelas Zygmuntas to Maciejus Krucztekas. Mało tego, Krystianas Dziubinskis po kilku minutach podwyższył Lenkijos rinktinės persvarą iki treni įvarčių.

W drugiej połowie przewaga Polski powiększyła się jeszcze bardziej po imponującym indywidualnym występie Patryko Wronkosu. Po kēlinīj aż trzykrotnie posyłał piłkę do Manto Armalio.

W trzeciej kwarcie Lietuvos rinktinės strzelił tylko jednego gola. Rytualne podania Po K. Dziubinskio nie trafiły w bramkę po tym, jak jeden z zawodników Lietuvos rinktinės dotknął go.

Trener Lietuvos rinktinės, Rono Pasco, powiedział dzisiaj, że na starcie szczebli był wyjątkowo nieskuteczny.

„Wynik dzisiejszego rungtynių jest naprawdę nieprzyjemny – nie udało się, ale nie takiego wyniku oczekiwaliśmy. „Nie udało nam się dokończyć meczu i wszystkie mecze były zmuszone do polowania na naszych przeciwników” – powiedział trener.

Mniej więcej w tym czasie Jaunius Jasinevičius przyznaje, że kiedy reprezentacja grała niezdyscyplinowanie, nie realizowała swojego planu gry.

„Po taši rungtynių mintys nekokios – przegraliśmy 0:7, zawodnik był niesforny, nie sprostaliśmy wymaganiom trenera. Teraz najważniejsze to zapomnieć, że dzisiejsze szczeble przygotowywały się na jutro, bo mamy czeka na nas wielka, ważna dvikova” – uznaje najlepszego zawodnika rungtynių uznanego gynėjas Lietuvos rinktinės gretose.

Lietuvos rinktinė wznowi swoje występy w niedzielę o 14:30. Czas spotkania Lietuvos na Ruminijos rinktine.