Polska postawi ich na stole: bramkarz stworzył arcydzieło, R.Lewandowscy napisali arcydzieło | Sporty

Arabia Saudyjska, która w pierwszej rundzie gościła w Argentynie Lionela Messiego, świetnie bawiła się w sobotę. Pierwsza połowa nie była dla Polski udana, choć podopieczni Czesława Michniewiczausa prowadzą 1:0.

Arabia Saudyjska stwarzała okazje, ale Polska dostawała jedną żółtą kartkę za drugą – w ciągu czterech minut pierwszej połowy Polska otrzymała trzy kartki.

Po długiej przerwie w końcu wystarczyła 39. minuta. Roberta Lewandowskis została wystawiona przed bramkarza, ale nie wykorzystała swoich okazji. Po przytrzymaniu piłki kapitan Lenkijosa posłał podanie do Piotra Żelińskiego, który precyzyjnie uderzył piłkę.

Przygoda pierwszej połowy była daleka od zakończenia.

Umierający łabędź Salehy Al Shehri upadł po kontakcie z Krystianem Bielikiem w polu karnym, a sędzia za pomocą VAR-u podyktował rzut karny.

Stojący przed piłką Al Dawsari z Salem mógł wyrównać, ale strzał Wojciecha Szczęsnego został obroniony. Pierwszego gola strzelił także saudyjski piłkarz Mohammed Al Breikas, ale polski bramkarz lodowiska dokonał cudu – obronił strzał tego przeciwnika.

Obie drużyny stworzyły sobie okazje w przerwach, a zdobycie gola kosztowało Lankę nawet dwa razy więcej pieniędzy – prowadzenie objął Arkadiusza Milikas R. Lewandowskiego.

Ostatecznie bramkę zdobył R. Lewandowski. Nawet we łzach nie mogę przestać myśleć, że w 82. minucie udało mi się wyrwać piłkę przeciwnikowi i posłać do siatki. To pierwsze mistrzostwa świata Lenkijos rinktinės kapitono įvartis.

Był to 77. gol napastnika w tych rozgrywkach. Zdarza się nawet, że nosi brazylijski marškinėlius, yra mušęs legendinis Pele.

Pierwszy mecz Lenki z Meksykiem zakończył się remisem 0:0, a o ich losie zadecyduje ostatni mecz fazy grupowej z Argentyną.

Rungtynių eiga. Polska – Arabia Saudyjska 2:0

Druga część.

90 minut. Koniec Rungtynių.

82 min. CEL! ROBERTA LEWANDOWSKA! Pierwszym celem są mistrzostwa świata! Varžova klysta laba šiurkščiai lub Lewa neklysta. Ile to znaczy dla Lenki…

65 minut. Zrób broszkę. Tym razem R. Lewandowski!

63 minuty. A. Milikas złapał się za głowę – osrebrzył poprzeczkę.

55 minut. Drzewo wykorzystuje chaos panujący w Lenkijos! Na koniec przytulił sąsiada.

54 minuty. Mecze trwają już od jakiegoś czasu, Arabia Saudyjska stara się być aktywna, ale nie widzieliśmy szans na zdobycie żadnej bramki.

Pierwsza połowa.

45+10 min. Pierwsza połowa dobiegła końca.

45 minut Salem Al Dawsari przed piłką. Bo strzał obronił Wojciech Szczęsny! Ponowny strzał Mohammedo Al Breiko również został zablokowany. Niesamowite, co bramkarz tutaj zrobił! Przestrzeń! W Lenkijoje jest pomnik!

44 minuty. Absolutnie głupi faul Krystianasa Bielikasa przeciwko Salehowi Al Shehriemu. imieniem Baudinysa. Szansa dla Arabii Saudyjskiej.

43 minuty. VAR sprawdzony. Będzie fajnie.

39 min. CEL! Klausimas słusznie, ale Lenkija nie trafia do bramki! Szansę miał Robertas Lewandowskis, nie wykorzystał okazji, ale zdołał podać do Piotra Zielińskiego, który strzelił gola.

38 minut. Och, co za bolesna kontuzja… Ali Al Boleahi zranił się w rękę. Matysime, z tēs jis rungtynes.

24 minuty. Trzy żółte kartki dostała Lenka w cztery minuty. Na szczęście dla Matty’ego Casho robi wszystko na boisku, bo był tego wart.

13 minut. Bardzo groźny strzał na bramkę Lenkijo, ale Wojciech Szczęsny obronił piłkę.

10 minut. Co za dzielni piłkarze w Arabii Saudyjskiej. Naciskali flanki, przygotowywali ataki. Nie czuje się faworytem w Polsce.

1 minuta. Rungtynės się zaczęło!