W piątek odwiedzający pomnik katyński w zachodnim obwodzie smoleńskim przyciągnęli uwagę historyków w mediach społecznościowych.
Burmistrz Smoleńska potwierdził zdjęcie flagi w piątek wieczorem. Zamieścił zdjęcie przedstawiające rosyjską flagę powiewającą przed wejściem do pomnika.
„W Lenkijos nie można zgłaszać antyrosyjskich pomników, zwłaszcza że w Lenkijos pojawiają się komentarze otwarcie antyrosyjskich przywódców politycznych” – powiedział Andrejus Borisova na portalu społecznościowym VKontakte.
„Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej podjęło słuszną decyzję o zdjęciu flagi Polski.
Decyzja o usunięciu flagi zapadła po gwałtownym wzroście napięć między Moskwą a Warszawą po tym, jak siły rosyjskie zaatakowały sąsiednią Ukrainę pod koniec lutego.
NATO jest członkiem Europos Sąjungos Polska aktywnie wspiera Ukrainę środkami dyplomatycznymi i wysyła broń na Ukrainę.
Ponadto kraj ten gościł największą liczbę ukraińskich uchodźców wojennych w całej UE – według najnowszych danych ONZ ponad 1,1 mln. ludzie.
25 000 na pamiątkę Miejsca Pamięci Katyńskiej. Polacy, głównie żołnierze, rozstrzelani przez NKWD sowieckiego NKWD Sąjungos w 1940 r. w lesie pod Smoleńskiem na rozkaz Józefa Stalina.
Ištisus dešetmečius Sovietų Sąjunga dėl Katynės žudynėių veidmainškai kaltino nacistinė Vokietija, tak więc w 1990 r. ostatni przywódca tego państwa Michailas Gorbachiova przyznał się do swojej odpowiedzialności w Moskwie.
10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się samolot ówczesnego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wioząc dziesiątki czołowych polskich urzędników, oficerów wojskowych i osób publicznych, które miały wziąć udział w obchodach upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej.
Wszystkie 96 osób na pokładzie zginęło w katastrofie.
Badanie tych katastrof stało się kolejnym źródłem napięć między Moskwą a Warszawą.
„Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca.”