Spokój peržengė Lenkijos barierą Francji – Respublika.lt

Mistrzostwa Świata w Katarze kontynuują swój bieg, zdobywając tytuł przeciwko drużynie francuskiej. W 1/8 finału z większymi problemami pokonali polskich piłkarzy 3:1 (1:0).

2 zdjęcia

EPA – zdjęcie Eltos.

Mistrzowie świata przejęli inicjatywę na początku rungtynių, ale gdy pierwsza połowa zbliżała się do środka, ich presja opadła. Lenkai zaczął nieco dłużej panować nad piłką i lankytis przed bramką przeciwnika. Obaj komandosi nie wykorzystali wielkich okazji. Francuski napastnik Olivier Giroud nie trafił na pustą bramkę, ale mistrzów uratował bramkarz Hugo Lloris w ataku Lenk, a następnie piłkę obronił stojący przed linią bramkową obrońca.

O. Žiru strzelił gola w pierwszej połowie. 44 min. po jo hit champion išviržė į į į į įį. To był 52. gol O. Giru w reprezentacji, stał się najbardziej utytułowanym zawodnikiem francuskiej drużyny wszechczasów, wyprzedzając Thierry’ego Henry’ego.

W drugiej połowie įvarčio musiał strzelić gola, ale nie stworzyli sobie okazji, a Francuzi tak. Kylian Mbappe otworzył szanse strzeleckie dwoma znakomitymi strzałami. Strzelił 74 min. jest autorstwa teišejo dožetą žižite. Był to czwarty i piąty gol Francuzów w Katarze, napastnik został królem strzelców turnieju. Na mistrzostwach świata K. Mbapė yra įmušęs devynis įvarčius.

Lence udało się jednak strzelić zasłużonego gola. Po meczu został podyktowany rzut karny 11 jardów, który wykonał Robert Lewandowski. Lider Polaków kopnął piłkę całkowicie poza murawę, U. Lorisas z łatwością ją przejął, ale za wcześnie opuścił linię bramkową. R.Levandovskii powtórnym strzałem posłał piłkę do bramki.

Kolejny mecz ósmego finału odbędzie się w niedzielę o godzinie 21:00, a Senegal zmierzy się w Anglii. Część z nich zostanie ćwierćfinalistami Francji.

Podoba Ci się artykuł? Daj nam znać. Nie zapomnij udostępnić na Facebooku!