Szok Wimbledonu, poza sezonem: czy to był Roger Federer?

Starcie Wimbledonu, poza sezonem
Czy o to chodzi, Roger Federer?

Ikona tenisa, Roger Federer, od prawie roku nie zagrał ani jednego profesjonalnego meczu. Stary mistrz pilnie i niestrudzenie pracuje nad tym, co może być jego ostatnim wielkim powrotem, celem od dawna jest: Wimbledon. Ale teraz Federer cierpi z powodu poważnej porażki.

Rogert Federer musiał trzymać się z dala od ATP Tour przez prawie dziesięć miesięcy z powodu kontuzji. Chociaż 20-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema od miesięcy uczestniczy w programie rehabilitacyjnym i wciąż wraca do mediów społecznościowych z zachęcającymi obrazami i wiadomościami, teraz wiadomo: Roger Federer będzie musiał obejść się bez całego sezonu na trawie w 2022 roku. został zgłoszony przez „Sport Bild”, powołując się na rozmowę między Federerem a Ralfem Weberem, dyrektorem turnieju trawiastego w Halle.

W ostatnich latach szwajcarska legenda tenisa tradycyjnie wykorzystywała Terra Wortmann Open (wcześniej Gerry Weber Open) do przygotowania najbardziej tradycyjnego turnieju na kortach trawiastych na świecie, Wimbledonu. Federer rozegrał również swój ostatni zawodowy mecz na Wimbledonie Holy Lawn w lipcu zeszłego roku, kiedy w ćwierćfinale przegrał z Hubertem Hurkaczem z Polski.

Federer ślizga się w światowych rankingach tenisowych

Od tego czasu miliony fanów sportu na całym świecie dopingują prawdopodobnie najpopularniejszego tenisistę wszechczasów i mają nadzieję na ostatnie wielkie powitanie Federera na scenie tenisowej. Ze względu na obowiązkową miesięczną przerwę, Roger Federer zajmuje obecnie tylko 46. miejsce w światowych rankingach ATP i będzie nadal tracić pozycję w nadchodzących tygodniach.

Maestro od 2003 roku wygrał łącznie 20 turniejów wielkoszlemowych, w tym osiem na samym korcie trawiastym Wimbledonu. Jego długoletni przyjaciel i były wicemistrz świata, Tommy Haas, był ostatnio przekonany, że pomimo niedawnych niepowodzeń, wciąż będzie coś z powrotu Federera: „Roger poważnie wierzy w swój powrót i ciężko o to walczy. aby to wiedzieć ponownie.” Nie ma dużo czasu po nowej porażce. 8 sierpnia Roger Federer skończy 41 lat.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.