Trio koszykówki zbierze żniwa jesienią

Drużyna Vytautas Magnus University (Vytautas Magnus University) wygrała pierwszą rundę Litewskiej Trio Basketball League (3 na 3) i zdobyła bilet na międzynarodowy turniej w kategorii Challenger.

Przyznano również nagrody

W turnieju finałowym pierwszej rundy rozgrywanej w Tauragė drużyna VMU składająca się z Vitalijus Kozys, Justinas Ramanauskas, Ernestas Sederevičius i Tomas Zdanavičius najpierw pokonała w swojej grupie Rokiškisa o godzinie 21:18 i przegrała z Kėdainiai o 17:19.

Później Kowno pokonało Sūduva-Mantinga z Marijampolė w ćwierćfinale 21:17, Vilnius Juz w półfinale 21:19, a Kėdainiai odpadł w finale 21:9.

Zespół VMU miał również 3000 euro premii.

Bilet na turniej Challenger w Niemczech i 2000. Arminas Kelmelis, Laurynas Danielius, Medas Kuprijanovas i Povilas Dambrauskas reprezentowali Kėdainiai, który zdobył nagrodę w euro.

Trzecie miejsce i 1 mila. Koszykarze JUZ Simonas Lukošius, Emilis Butkus, Oshane Drews i Robertas Subotkevičius wygrali Euro.

Zawody drugiej rundy litewskiej ligi koszykarskiej odbędą się w lipcu w Połądze, Gargždai i Poniewieżu, trzecie w sierpniu w Szakach, Mariampolu i Kownie.

Druga runda Litewskiej Ligi Koszykówki Trio rozpocznie się 2-3 lipca. W Połądze.

Dotarłeś do pierwszej dwunastki

Kiedy mężczyźni rywalizowali w Tauragė, dobre wieści nadeszły od litewskiego trio koszykówki kobiet.

Monika Grigalauskytė, Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė i Gabrielė Šulskė pojechały na turniej finałowy Mistrzostw Europy w Tel Awiwie (Izrael).

Litwini pokonali Szwedów 22:5, Szwajcarów 18:11, Ukraińców 22:20, ale 14:18 Holendrów, 8:13 Portugalczyków i zajęli czwarte miejsce.

Jednak podsumowując wyniki innych rozgrywek eliminacyjnych rozgrywanych w Rumunii i na Cyprze, koszykarze naszego kraju znaleźli się w pierwszej dwunastce.

Spotkam się w Austrii

Dlatego w finałowym turnieju Mistrzostw Europy, który zaplanowano na wrzesień w austriackim Grace, Litwa będzie reprezentowana przez żeńską i męską drużynę koszykówki.

W koszykarskich rozgrywkach wezmą również udział drużyny z Austrii, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Holandii, Portugalii, Szwajcarii, Cypru, Estonii, Polski i Rumunii.

O medale rywalizować będą z Litwinami koszykarze z Austrii, Serbii, Łotwy, Belgii, Holandii, Izraela, Słowenii, Azerbejdżanu, Węgier, Czarnogóry i Polski.