Uchodźczyni (4) „albo już martwa, albo wkrótce umrze”

RTL>Aktualności>

10 grudnia 2021 – 10:20 Zegar

Dramat na pograniczu Polski i Białorusi?

Gdzie jest Eileen? Od poniedziałku wieczorem na granicy polsko-białoruskiej zaginęła 4-letnia dziewczynka. Donosi o tym polska gazeta „Wyborcza”, powołując się na polskich działaczy. Według grupy Granica (polskich działaczy pogranicza), jego rodziców na białoruską stronę sprowadziła polska straż graniczna. Dziecko pozostałoby jednak na terytorium Polski. W Nowym Dworze, gdzie była ostatnio widziana, w nocy temperatury spadają znacznie poniżej zera.

Iraccy rodzice są zdesperowani

Działacze działający na rzecz uchodźców w regionie otrzymali wiadomość od zrozpaczonych rodziców. Uchodźcy z Iraku powiedzieli, że ich córka zniknęła na pograniczu. Podczas gdy rodzice zostali schwytani, ich córeczka była z innymi uchodźcami, których jeszcze nie zatrzymano. Tak opisali wydarzenia grupy. Podobno Polski Czerwony Krzyż został poinformowany o zniknięciu dziewczynki.

Rzeczniczka RP odrzuca zarzuty

Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka polskiego oddziału straży granicznej, potwierdziła operację tej nocy, jak podaje „Wyborcza”. W rezultacie odebrano sześciu dorosłych uchodźców, ale jedno dziecko zaginęło, powiedziała gazecie. Oraz: Po zgłoszeniu zaginięcia dziewczyny szukali go, ale niczego nie znaleźli. Dodała, że ​​dziecko prawdopodobnie zaginęło po stronie białoruskiej.

Działacze wzywają Polskę do działania

Polscy aktywiści nadal nawołują swój kraj w mediach społecznościowych do poszukiwania dziecka. – Ta dziewczyna albo nie żyje, albo wkrótce umrze – mówi Kasia Kościesza z organizacji „Rodziny bez granic”. „Najbardziej dramatyczne w tej sytuacji jest to, że cały kraj szukałby dziewczyny, gdyby to było polskie dziecko”.

„Poszukiwania powinny rozpocząć się, gdy tylko usłyszeli o incydencie. Szanse są coraz mniejsze. Zapada noc, znowu spadają temperatury. Jeśli chcemy ich ratować, to trzeba to zrobić natychmiast” – kontynuował Kościesza. .

Aktywistom nie wolno wchodzić na pogranicze polsko-białoruskie, dlatego wzywają polskie władze do podjęcia działań. Udostępnili także zdjęcie, które rzekomo pokazuje nogi dziewczyny w gumowych butach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *