Drużynie młodzieżowej również nie udało się pokonać Estończyków

Reprezentacja Litwy do lat 18 nie wygrała drugiego meczu czterodrużynowego turnieju w Elektrėnai.

W piątek na Lodowym Pałacu Elektrėnai reprezentacja Litwy przegrała z reprezentacją Estonii 1:3. To była druga porażka Litwinów od dwóch dni: wczoraj reprezentanci naszego kraju przegrali 2:4 z polskimi hokeistami.

Reprezentacja Litwy popełniła błąd w pierwszej połowie i musiała bronić się w mniejszości, gdy sędziowie odnotowali złamanie ustawienia. Nasza drużyna nie zdołała obronić swojej bramki: David Timofeyev posłał hokej na bramkę z dystansu.

Estończycy podwoili przewagę na niespełna półtorej minuty przed końcem połowy, kiedy to Deniss Kontseus strzelił gola, ale reprezentacja Litwy zdołała zareagować bardzo szybko: zaledwie dwanaście sekund później Titas Krakauskas (18: 44, rez. Paulius Grybauskas, Simas Valivonis).

Reprezentanci Estonii byli bardziej aktywni w drugiej połowie, ale obie drużyny nie strzeliły gola w tym 20-minutowym okresie. Tymczasem w pierwszej połowie trzeciej kwarty Litwinom udało się bardziej aktywnie zagrać na bramce przeciwnika, co było szczególnie odczuwalne podczas wygranej większości. Jednak reprezentanci naszego kraju byli niecelni, a Estończycy ukarali rywali trzecią bramką, strzeloną przez Nikitę Borodajewa.

Pod koniec meczu reprezentacja Litwy po raz drugi w tym turnieju próbowała uratować bramkarza, zastępując bramkarza szóstym zawodnikiem z boiska i choć tym razem nie chybiły bramki, to ich własne ataki były również nieudana.

W kolejnym meczu turnieju Ukraina pokonała po dogrywce reprezentację Polski 2:1. Oznacza to, że Litwini nie będą już awansować z ostatniej pozycji w tabeli, ponieważ pozostałe trzy drużyny po dwóch dniach będą miały na koncie cztery punkty.

Ostatni mecz turnieju zostanie rozegrany jutro o godzinie 12:00. Estonia zmierzy się z Polską, a rozpoczęcie meczu litewsko-ukraińskiego nastąpi o 15:05. Transmisję meczu będzie można oglądać na żywo na platformie Yockube stowarzyszenia Hockey Lietuva.