Drużynie młodzieżowej również nie udało się pokonać Estończyków

ZDJĘCIE: hockey.lt

Reprezentacja Litwy do lat 18 nie wygrała drugiego meczu czterodrużynowego turnieju w Elektrėnai.

W piątek na Lodowym Pałacu Elektrėnai reprezentacja Litwy przegrała z reprezentacją Estonii 1:3. To była druga porażka Litwinów od dwóch dni: wczoraj reprezentanci naszego kraju przegrali 2:4 z polskimi hokeistami.

Reprezentacja Litwy popełniła błąd w pierwszej połowie i musiała bronić się w mniejszości, gdy sędziowie odnotowali złamanie ustawienia. Nasza drużyna nie zdołała obronić swojej bramki: David Timofeyev posłał hokej na bramkę z dystansu.

Estończycy podwoili przewagę na niespełna półtorej minuty przed końcem połowy, kiedy to Deniss Kontseus strzelił gola, ale reprezentacja Litwy zdołała zareagować bardzo szybko: zaledwie dwanaście sekund później Titas Krakauskas (18: 44, rez. Paulius Grybauskas, Simas Valivonis).

Reprezentanci Estonii byli bardziej aktywni w drugiej połowie, ale obie drużyny nie strzeliły gola w tym 20-minutowym okresie. Tymczasem w pierwszej połowie trzeciej kwarty Litwinom udało się bardziej aktywnie zagrać na bramce przeciwnika, co było szczególnie odczuwalne podczas wygranej większości. Jednak reprezentanci naszego kraju byli niecelni, a Estończycy ukarali rywali trzecią bramką, strzeloną przez Nikitę Borodajewa.

Pod koniec meczu reprezentacja Litwy po raz drugi w tym turnieju próbowała uratować bramkarza, zastępując bramkarza szóstym zawodnikiem z boiska i choć tym razem nie chybiły bramki, to ich własne ataki były również nieudana.

W kolejnym meczu turnieju Ukraina pokonała po dogrywce reprezentację Polski 2:1. Oznacza to, że Litwini nie będą już awansować z ostatniej pozycji w tabeli, ponieważ pozostałe trzy drużyny po dwóch dniach będą miały na koncie cztery punkty.

Ostatni mecz turnieju zostanie rozegrany jutro o godzinie 12:00. Estonia zmierzy się z Polską, a rozpoczęcie meczu litewsko-ukraińskiego nastąpi o 15:05. Transmisję meczu będzie można oglądać na żywo na platformie Yockube stowarzyszenia Hockey Lietuva.

hokej.lt

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.