2 fotografie

„Gintra” zdobyła tytuł czempionki Baltijos lygos. Zdjęcie FK „Gintra”.

FC „Gintra”: M. Porter (10′ min.), A. Mikutaitė (65′ min.) każdy 1.

szwedzki : M. Less, E. Goodson, S. Rosette, S. Aviza, A. Mikutaitė (90′ min. E. Partikaitė), R. Guion, M. Galkina, A. Kuehn, V. Ikechukwu, K. Oluwadamilola (70 ′min T. Carter), M. Porter.

Goście Šiauliai z powodzeniem rozpoczęli spotkanie w Tallinie. Mūsiškės užvaldė kamuolio control, o tai dau fruitu. W 10. minucie gry Vivian Ikechukwu, otoczona przez varžovių gynėją z prawej strony, popisała się cennym podaniem do Miracle Porter, który wpakował piłkę do siatki varžovių vartų – 1:0.

Mistrzynie Estonii nadal nie potrafiły stworzyć antidotum na wszystkie mocno uderzające nigeryjskie zawodniczki, których dominacja zapewniła gospodarzom przewagę na własnym boisku. Transmisje netto od właściwych odbiorców nie zakończyły się sukcesem i wynik pozostał bez zmian. Jedna z nielicznych kreacji możliwości znajduje się wśród piłkarzy „Flory”, ale Madison Less na pewno można poprosić o bramkarzy.

Koku Oluwadamilola miał 100% szans na podwojenie wyniku w 32. minucie, ale jego strzał z kilku metrów w pustą bramkę przeleciał nad poprzeczką. W 39. minucie Renée Guion mógł być niebezpiecznie zagrożony bramką przeciwnika w standardowych kombinacjach pozycyjnych, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Po kilku chwilach Koku miał kolejną szansę na zdobycie bramki, ale piłka trafiła w bramkę przeciwnika. Tutaj ten sam Koku po raz kolejny niebezpiecznie wtargnął w pole przyjemności, ale strzałowi znów brakuje celności.

Przerwy Po są bardziej niebezpiecznymi bubo gintrietės z aktywnymi działaniami. W 49. minucie V. Ikechukwu podał, po czym Samantha Rosette miała szansę podwoić wynik, ale strzał nie trafił w bramkę. Kilka minut później ten sam V. Ikechukwu zaalarmował rywali, a Athena Kuehn zdołała szybko strzelić gola, ale gol gospodarzy nadal był blokowany. Po wywarciu silnej presji na rywali, Śiauliettes nie zawahali się przejąć piłki rywalek i kontynuowali jeden niebezpieczny atak za drugim.

65-ojju rungtynių minuta po długich próbach Kaloyano Petkovo auklėtinėms w końcu zdołał wypracować przewagę na boisku. V. Ikechukwu zdobył drugie podanie wyniku i techniczny rzut od bramkarza drużyny przeciwnej nuginklavo kapitonė Algimantė Mikutaitė – 2:0.

Jedną z najbardziej realistycznych możliwości tych meczów jest przywrócenie intrygi w wyniku szybkiej porażki gospodarzy. Po długim podaniu do naszego bramkarza Mr Less przechwycił zawodnika mistrza Estonii, ale jego strzał nie trafił w tył siatki. W 79. minucie meczu na bramkę Saulės miesto wiał lekki wiatr, który mógł zamienić gospodarza w bramkę, ale udało się uniknąć kłopotów. Przez resztę czasu przeciwnicy nie mogli zmienić przebiegu meczu, ale zawodnicy „Gintrosa”, którzy mocno trzymali swoje pozycje, jednocześnie zdobyli mistrzostwo i zdobyli tytuł mistrzów Baltijos lygos.

Po zwycięstwie trener drużyny K. Petkovas zauważył, że drużyna nie była dziś wystarczająco zdyscyplinowana, ale zwycięstwo zostało osiągnięte i cel obrony trofeum Baltijos lygos został osiągnięty.

Primename, natomiast 15 sierpnia drużyna wyjedzie na turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzów UEFA Kobiet w Lenkijoje. W turnieju selekcyjnym, który odbędzie się w Łodzi, będą mogły rywalizować pola szkółek K. Petkovo. 18 sierpnia nasza drużyna zmierzy się w półfinale z mistrzem Finlandii Kuopio „Kups”. Z mistrzami Finlandii zmierzą się w pierwszej rundzie turnieju 21 sierpnia z „Uks sms Łódź” (Lanka) i brukselskim „RSC Anderlecht”. ” (Belgia) zwycięzca Poro.