Liga Narodów – Holandia zremisowała z Polską – Belgia też poniosła porażkę

Kolonia (SID) – przegrana Oranje, nawet sąsiednia Belgia zremisowała tylko raz: po dwóch zwycięstwach holenderska reprezentacja piłkarska musiała pogodzić się z pierwszą porażką w Lidze Narodów. Podopieczni byłego trenera Bayernu Louisa van Gaala nie pokonali Polski 2:2 (0:1). W równoległym meczu Walia i Belgia zremisowały 1:1 (0:0).

Polacy, u których odpoczywał światowy piłkarz Robert Lewandowski, objęli prowadzenie znikąd w Rotterdamie. Urodzony w Anglii prawy obrońca Matthew Cash (18.) strzelił niskie uderzenie i awansował na 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się z przytupem: Piotr Zieliński sprowadził gości na 2:0 dla gości (49.), zanim Holandia odpowiedziała dublem. Były Bremer Davy Klaassen (51.) i Denzel Dumfries (54.) wprowadzili do gry Elftal po atakach na lewą flankę. Memphis Depay spóźnił się na zwycięstwo z karą za rozdanie (90+1).

Walia, która niecały tydzień temu zapewniła sobie pierwsze kwalifikacje do Mistrzostw Świata od 1958 r. w finale baraży z Ukrainą, była bardziej aktywna w meczu z Belgią: otwierający z Lipska Ethan Ampadu nie został dopuszczony do gry na spalonym (5. minuta). ). W drugiej połowie Youri Tielemans strzelił dla oszustów gości (51. miejsce), a krótko przed końcem Brennan Johnson wyrównał dla Walijczyków (86.).