Litwini wysyłają motocykle ukraińskim żołnierzom – ZAWSZE

Motocyklista, uczestnik Rajdu Dakar Balys Bardauskas wysyła nowe motocykle dostosowane do potrzeb żołnierzy na ukraińskim froncie wojskowym. Po wypuszczeniu pierwszych trzech motocykli w zeszłym tygodniu oczekuje się, że w najbliższej przyszłości zostanie dostarczonych ponad 30 motocykli. Dla entuzjastów motocrossu zaplanowano nie mniej niż 300 motocykli, które ułatwią Ukraińcom wywiad i inne rodzaje operacji.

Według Balysa Bardauskasa podczas swojej długiej kariery sportowca musiał zaprzyjaźnić się z wieloma ukraińskimi biegaczami, którzy teraz służą i bronią swojego kraju. Dlatego otrzymywali bezpośrednie prośby o pomoc od przyjaciół z linii frontu.

„Te motocykle są dla ukraińskiej armii i będą tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. Od 2005 roku podczas Rajdu Dakar i innych zawodów poznałem wielu Ukraińców. Niektórzy z nich są obecnie w siłach specjalnych, więc mam bezpośredni kontakt z niektórymi jednostkami słyszałem o nich bez zasłon – nie mamy dużo, wysyłaj wszystko – wyjaśnia biegacz.

Ambitne cele

Jurgis Polujanskas, współtwórca pomysłu i szef firmy zajmującej się energią odnawialną Kurana, mówi, że wiedząc, jak emocjonalny i opiekuńczy jest Balys, nie dziwi go wielki cel wyznaczony przez przyjaciela. Przyjaciele z dzieciństwa, łącząc siły, zamierzają tylko pomnożyć poparcie.

„Bali i ja jesteśmy dobrymi przyjaciółmi od dzieciństwa, więc wiem, jak uparty potrafi być czasem w swoim celu. O szczegółach tego projektu rozmawialiśmy przy transporcie paliwa na Ukrainę, więc bez zbytniego namysłu postanowiłem się do tego przyczynić ambitny i żywotny cel.Nie mamy wątpliwości, że to wsparcie jest bardzo pożyteczne i potrzebne dla walczących o wolność Ukraińców – mówi biznesmen Jurgis Polujanskas.

W najbliższym czasie Litwini zaprezentują 30 zupełnie nowych motocykli KTM. W przyszłości planujemy przekazać armii ukraińskiej około 200-300 motocykli. Do tego niedługo powinno trafić pierwsze 5 motocykli elektrycznych – mogą jeździć około półtorej godziny bez ładowania.

Aby przygotować się na potrzeby wojska

„Wymieniliśmy zwykłe nadmuchiwane opony na pełne bezpowietrzne opony. Zmodernizowaliśmy instalację elektryczną, zmieniliśmy filtry powietrza na sportowe i przemalowaliśmy je. Sam rower jest mocny i bardzo niezawodny, z czego korzystają zawodowcy w zawodach” – wyjaśnia Balys Bardauskas.

Według zawodnika postawił sobie za cel wysyłanie tylko nowego sprzętu, ale trudno jest znaleźć wystarczającą liczbę nowych motocykli. Jednak dzięki rozbudowanej sieci entuzjastów sportu udało nam się znaleźć dystrybutorów w całej Europie, którzy mają nowe motocykle specjalnie do tego modelu.

„Producent tych motocykli obiecał nową partię dopiero w maju, więc staramy się znaleźć pośredników z tym modelem KTM różnymi kanałami. Podkreślę, że wszystkie motocykle są nowe – upierałem się, że nie wyślę nie stare przedmioty na wojnę Moim zdaniem sprzęt, który trafia na linię frontu, powinien być zupełnie nowy ”- wyjaśnia Balys Bardauskas.

Niespodzianki w podróży

Pierwsze trzy motocykle, przygotowane i dostarczone w zeszłym tygodniu, dotarły do ​​Ukraińców ze sporym trudem – według Balysa Bardauskasa nawet w czasie wojny wszystkie niezbędne dokumenty muszą być na swoim miejscu, więc trochę trudno było ominąć formalności celne.

„Po trzech dniach oczekiwania na dokumenty celne nie mogliśmy dłużej czekać, kiedy dotarliśmy do granicy polsko-ukraińskiej – motocykle schowaliśmy w autobusie i przykryliśmy innymi rzeczami. jest to, że po rozładunku motocykli na Ukrainie Dowiedzieliśmy się, że dokumenty zostały uporządkowane.Ceno-biurokracja działa tak samo jak w czasie pokoju, więc tym razem dobrze zorganizowaliśmy dokumenty w biegu naprzód i nie powinniśmy mieć żadnych niespodzianek – mówi myśliciel wsparcia.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *