Mazowsza: Tym razem Lührs był zaledwie kilka milimetrów od Koguta

Wollenberg był 50 metrów od zwycięstwa

Autor: Christoph Adamietz

Leslie Lührs (reprezentacja U23) ponownie zajęła drugie miejsce w Dookola Mazowsza | Zdjęcie: prywatne

28 lipca 2023 | (rsn) – Leslie Lührs (reprezentacja Niemiec do lat 23) również zajęła drugie miejsce drugiego dnia Dookola Mazowsza (2,2). Podobnie jak na starcie najszybszy był Izraelczyk Oded Kogut, który w 2024 roku będzie jeździł zawodowo dla Izraela – Premier Tech.

„Leslie był dziś jeszcze bliżej zwycięstwa niż wczoraj. Ostatecznie była to ostrożna decyzja, ale to nie wystarczyło” – powiedział Frank Augustin, dyrektor sportowy reprezentacji narodowej na radsport-news.com.

Aktywny był także Malte Maschke, który prowadził klasyfikację generalną. Zawodnik reprezentacji narodowej zgromadził po drodze więcej dodatkowych sekund i tym samym utrzymał szóste miejsce, ale spadł w dzisiejszej klasyfikacji końcowej sprintera. „Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń, więc jutro może wrócić za kierownicę” – powiedział Augustin zadowolony ze swojego dnia w wyścigach. „Mamy nadzieję, że jutro uda nam się wygrać etap” – dodał.

Santic – Wibatech: Wollenberg z przodu do 50 metrów przed metą

Trzecie miejsce zajął Polak Damien Papierski (Voster ATS) po przejechaniu 154 kilometrów wokół Płońska. Tim Wollenberg (Santic – Wibatech) o włos minął się od podium. 23-latek poprowadził peleton na metę i prowadził aż do 50 metrów od mety, ale ostatecznie musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Santic – Wibatech nadal był zadowolony z wydajności. „Wynik nam odpowiada. Przygotowania do sprintu również przebiegły dobrze, czuliśmy się dobrze. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch dni uda nam się osiągnąć lepszy wynik” – powiedział kapitan Fabian Schormair. Najlepszym kierowcą klasyfikacji generalnej w Pasawie został Polak Kacper Maciejuk plasujący się na dwunastej pozycji.

Storck – Metropol: Franz dopuszczony przez lidera Koguta

Toni Franz (Storck – Metropol) tym razem uplasował się na 13. miejscu po dwóch pierwszych dziesiątkach w ciągu pierwszych dwóch dni. „Przez cały dzień mieliśmy okropną pogodę. Niestety dzisiaj nie poszło mi najlepiej” – Franz powiedział radsport-news.com.

Kapitan Storck – Metropol Cycling, podobnie jak Maschke, został „wyeliminowany” przez lidera klasyfikacji generalnej Koguta podczas ostatniego sprintu pośredniego. Niestety potrzebowałem kilku minut, a nasz zespół musiał zrobić wszystko wraz z reprezentacją Izraela, aby mnie sprowadzić z powrotem” – powiedział Franz, na osiem kilometrów przed metą wrócił na boisko, ale nie miał więcej świeżych nóg na sprint. „Mimo wszystko moi chłopcy spisali się znakomicie” – podsumował Franz, a tuż za nim jechał Austriak Fabian Steininger, najlepszy zawodnik drużyny Maloja Pushbikers.

P&S Benotti: Jesień zniszczyła pociąg sprinterski

Z kolei dla P&S Benottiego w sprincie nie wszystko poszło tak, jak oczekiwano. „Trzy kilometry przed metą nastąpił upadek i cały nasz pociąg sprinterski odleciał. Znalazłem Maxa (Briese), ale ostatecznie niewiele z tego wyszło „, powiedział Albert Gathemann na radsport-news.com.

Gathemann, który zajął 22. miejsce tuż za Briese, również był samokrytyczny, że jego zespół opuścił w połowie wyścigu kolejną ważną grupę i dlatego był zmuszony kontynuować jazdę. „Gdybyśmy mieli kogoś na miejscu, byłby to dla nas zupełnie inny wyścig” – podkreślił.

50-kilometrowa runda została przejechana w ciągłym deszczu, co było trzykrotnie ujęte w programie. Aktywny był Jarno Grixa (P&S Benotti), który na krótko przed pierwszą klasyfikacją sprinterską odbił się od dwóch innych zawodników i zyskał w klasyfikacji dwie dodatkowe sekundy. Następnie grupa dwunastu osób ominęła Wollenberg, ale została złapana po kolejnych 30 kilometrach. Na ostatnim okrążeniu peleton rozdzielił się po licznych upadkach. Na koniec doszło do sprintu w zdziesiątkowanym peletonie, w którym podobnie jak dzień wcześniej Lührs, jedynie Kogut musiał przyznać się do porażki.