Nausėda omówi wsparcie dla Ukrainy z kanclerz Niemiec i premierem Polski w Berlinie

Prezydent Gitan Nauseda porozmawia w sobotę o wsparciu dla Ukrainy z kanclerz Niemiec i premierem Polski w Berlinie.

Według Ridasa Jasiulionisa, doradcy kraju, głowa państwa będzie rozmawiać o wzmocnieniu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO, zwiększeniu sił sojuszniczych w regionie, reakcjach UE i NATO na działania Rosji i agresję militarną na Ukrainę.

ELTA przypomina, że ​​prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w czwartek rano, że rozpoczyna operację wojskową przeciwko Ukrainie. Armia rosyjska w wielu miejscach natychmiast zaatakowała Ukrainę. W swoim przemówieniu Putin powiedział, że celem ataku była „demilitaryzacja i denacyzacja”, ale nie okupacja Ukrainy.

Już w czwartek NATO uruchomiło swoje plany obronne w Europie Wschodniej w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. NATO obiecało też Ukrainie dodatkową pomoc we wzmocnieniu jej zbrojeń.

UE nałożyła wówczas dotkliwe sankcje finansowe i technologiczne na 64 ważne rosyjskie struktury, w tym administrację Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwo Obrony, wywiad zagraniczny oraz firmy z sektorów wojskowego, energetycznego, lotniczego i finansowego. . sektory, które nie miałyby dostępu do europejskich rynków finansowych i technologii. Wśród sankcji nałożonych na Moskwę przez Zachód jest zamrożenie aktywów prezydenta Władimira Putina i jego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *