Nowa technologia rolnicza od UNIA z Polski

Polska firma UNIA zaprezentowała całą gamę nowości produktowych. Oto podgląd

wtorek 3 grudnia 2019 o godzinie 6:40

Czas czytania: 6 minut

1.Rozsiewacz UNIA RCW Helix 120 TD do nawozów proszkowych

Nowy rozsiewacz nawozów UNIA RCW Helix przeznaczony jest do rozsiewu mączki wapiennej. Nawóz na pole aplikujemy za pomocą listwy siewnej o średnicy 9 lub 12 m. Dzięki przenośnikom ślimakowym o średnicy 150 mm materiał rozprowadzany jest na całej szerokości szyn. Poprzeczny rozkład nawozu można regulować za pomocą systemu przesuwnego na otworach rozdzielczych.

Szyna napędzana jest dwoma silnikami hydraulicznymi i sterowana z kabiny ciągnika; dlatego składa się hydraulicznie do pozycji transportowej. Dzięki częściowemu złożeniu szyny kierowca nie musi obawiać się, że podczas skrętu na uwrociach utknie w przeszkodach. Dwuczęściowy hydrauliczny zawór zbiornika (lewy i prawy) oraz możliwość złożenia jednej strony szyny niezależnie od drugiej, umożliwiają rozsypywanie wapna na połowę szerokości (4,5 lub 6 m).

Złącze śrubowe o średnicy 100 mm umożliwia załadunek wapna bezpośrednio ze zbiornika. Gęsta plandeka zapobiega rozprzestrzenianiu się pyłu podczas załadunku i chroni nawóz przed wilgocią.

RCW Helix wyposażony jest w standardzie w doskonały komputer sterujący, który zapewnia równomierną aplikację nawozu niezależnie od prędkości jazdy oraz pełną obsługę funkcji hydraulicznych. Na ekranie dotykowym o przekątnej 5,7 cala zbierane są także informacje o powierzchni zasiewu oraz ilości rozsianego nawozu, co ułatwia rozliczenie z klientem.

2.Opryskiwacze zaczepiane UNIA HERON

Kolejną nowością UNIA jest opryskiwacz ze zbiornikiem o pojemności 5000 l. Zbiornik świeżej wody ma pojemność 500 litrów. Belkę o szerokości roboczej od 18 do 30 m podnosi się za pomocą równoległoboku w zakresie od 0,5 do 2,3 m. Pompa membranowo-tłokowa zapewnia wydajność 400 l/min. Dyszel jest standardowo zawieszony.

Nowa, wysokiej jakości stalowa rama STRENX ma zapewnić wystarczającą stabilność, a jednocześnie jest lżejsza. Specjalnie wyprofilowane podwozie zapewnia bardzo dobry prześwit i obniża środek ciężkości całej maszyny – mówią.

Opryskiwacz HERON może być wyposażony w oś kierowniczą sterowaną żyroskopem. Zawieszenie pneumatyczne jest opcjonalne.

UNIA zasadniczo unowocześniła także koncepcję obsługi obszaru selekcji. Wszystkie zawory regulacyjne pogrupowano logicznie, funkcje oznaczono symbolami graficznymi. Wszystko ukryte jest pod pokrywą chroniącą zawory sterujące przed zanieczyszczeniem podczas oprysków w trudnych warunkach polowych.

Opryskiwacz posiada własny układ hydrauliczny. Opcjonalnie dostępna jest cyrkulacja cieczy oraz indywidualne sterowanie poszczególnymi dyszami (system EDS lub UNIA DynaJET, czyli technologia natrysku pulsacyjnego). Dostępne jest również oświetlenie nocne LED (niebieskie światło). Sterowanie opryskiwaczem odbywa się poprzez ISOBUS za pomocą poleceń UTS lub TOUCH.

3.Wóz transferowy UNIA Bizon 16

Nowa przyczepa transferowa Bizon 16 przeznaczona jest dla średnich i dużych firm. Powinno to przyspieszyć usuwanie ziarna z pola nawet o 30%. Wagon może służyć do transportu zbóż, kukurydzy, rzepaku, nasion słonecznika czy nawozów granulowanych.

Powierzchnia załadunkowa Bizona 16 ma pojemność 16 m3.Na pokładzie znajduje się system czujnika masy z dokładnością do 20 kg. Dane można wydrukować. Na dole obszaru załadunku znajdują się dwa ślimaki transportujące ziarno. Ślimaki posiadają zmienny skok, co zapobiega zatykaniu się materiału podczas rozładunku i pozwala na równomierny transport zebranego ziarna od tyłu do rury rozładunkowej. Zastosowany przenośnik ślimakowy pionowy napędzany jest bezpośrednio z wału odbioru mocy ciągnika poprzez przekładnię kątową. Poziomy napęd ślimakowy można rozłączyć za pomocą sprzęgła uruchamianego hydraulicznie.

4.Siewnik trawnikowy UNIA Fenix ​​​​GS

W Hanowerze UNIA zaprezentowała także nowy siewnik FENIX GRASS 1000/3 do siewu i rozrzucania trawy. Maszyna wyposażona jest w pneumatyczny układ dozowania nasion, w którym dmuchawę napędza silnik hydrauliczny napędzany hydrauliką ciągnika (24 l/min).

Siewnik wyposażony jest w nowoczesny uniwersalny siewnik z dystrybutorem nasion, umieszczony w zbiorniku o pojemności 1000 litrów. Pod lejem znajdują się dwa rzędy lemieszy jednotarczowych o średnicy 405 mm. Rozmieszczone są 32 lemiesze w dwóch rzędach w odstępie 90 mm, natomiast odległość pomiędzy pierwszym i drugim rzędem lemieszy wynosi 600 mm. Wszystkie lemiesze zabezpieczone są trójkątnymi amortyzatorami gumowymi (4 szt./lemiesz). Nacisk wywierany przez każdą lemiesz sięga 90 kg.

Za redlikami znajduje się wał gumowy o średnicy 500 mm oraz listwa zgarniająca. Siewnik wyposażony jest w dodatkowe obciążniki o masie całkowitej 420 kg, oświetlenie dostosowane do ruchu drogowego oraz powierzchnię załadunkową. Masa siewnika z dodatkowym obciążeniem wynosi 2950 kg, a wymagana moc to około 140 KM. Komputer STARTER SEED monitoruje prawidłowy proces siewu.

5.Wiadomości w prasie

Nowością pras zwijających jest wzmocniona konstrukcja podbieracza. Podbieracz wyposażony jest w system podwójnej krzywizny. Dzielona belka palcowa podbieracza, wzmacniająca cały układ, zapewnia równomierną i stabilną pracę całego układu załadunku prasy – wyjaśnia dalej producent.

Szerokość podbieracza wynosi 2,3 m. Rotor wykonany jest ze stali Hardox, a układ tnący wyposażony jest w 20 noży tnących z możliwością regulacji długości cięcia. System zbierania i cięcia jest wyposażeniem opcjonalnym i może być używany z dowolną prasą i prasą belującą UNIA.

6.ARES XM6

Nowa półzawieszana brona talerzowa ARES XM wyposażona jest w koła w rozmiarze 480/45-17 oraz hamulec pneumatyczny. Dostępna jest w szerokościach roboczych 5, 6 i 8 metrów. Składają w sumie cztery cylindry do transportu drogowego.

Bezobsługowe podkładki zębate, rozmieszczone w dwóch rzędach (od siebie co 80 cm), mają średnicę 560 mm i grubość 4 mm. Montowane są z trójkątną podkładką gumową na profilu belki 80×80 mm.

Za talerzami znajdują się zęby sprężynowe z jednorazową regulacją głębokości roboczej i trzystopniową regulacją kąta natarcia sprężyn. Na końcu znajduje się zwój rury o średnicy 600 mm.

7.W ZAŁĄCZENIU ATLAS II

Agregat wysiewający Atlas II w wersji zaczepianej oferowany jest w trzech szerokościach roboczych: 2,5, 3 i 4 m na sztywnym, rozkładanym podwoziu. Wyposażenie obejmuje:

  • Mechanicznie regulowana przednia listwa prostująca,
  • Wałek przedni o średnicy 400 mm,
  • Sekcja dwurzędowa z zębami SX i lemieszami typu „kurze łapki” o szerokości 260 mm,
  • Następnie za sekcją zębatą środkowa listwa wygładzająca z regulowaną wysokością oczka, którą można regulować za pomocą łańcuszka,
  • Wał tylny o średnicy 400 mm (elementami końcowymi są przegrody boczne i listwa zębata za wałem tylnym z dociskiem sprężyny).

Istnieją trzy możliwości zmiany odcinka zabiegowego za pomocą zębów:

  • sekcja czterorzędowa z zębami SV z wąską obustronną redlicą (45×10 mm),
  • sekcja dwurzędowa z zębami SZ z lemieszami typu „kurze łapki” o szerokości 260 mm i blokadą śrubową

Żadnych więcej wiadomości

Opinia:

Aby w pełni wykorzystać możliwości tej witryny, włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce

Aby przeczytać ten artykuł, potrzebujesz najwyższej subskrypcji agrar

O naszych subskrypcjach

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *