Polska wspiera natarcie wojsk lądowych Macrona – ZDFheute

Decyzja prezydenta Francji Emmanuela Macrona o niewykluczeniu użycia wojsk lądowych na Ukrainie powoduje coraz pogłębiające się podziały między państwami NATO.
Po tym, jak ministrowie obrony Niemiec i Finlandii wezwali w piątek rano do zakończenia debaty i skupienia się na zapewnieniu większej pomocy zbrojeniowej dla Ukrainy, polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski następnie na konferencji wyraźnie temu zaprzeczył i posunął się jeszcze dalej niż Macron, odnosząc się do żołnierzy NATO:

„Sygnał Macrona nie działa”: oceny jego deklaracji z Paryża i Berlina.

27.02.2024 | 02:12 minut


Prezydent Francji Macron nie chce wykluczać użycia wojsk lądowych na Ukrainie. Kanclerz Scholz wyraźnie odrzucił ten pomysł.

27.02.2024 | 01:57 minut


Kanclerz Olaf Scholz wyraźnie zaprzeczył temu stwierdzeniu i przypomniał porozumienie zawarte w sojuszu zachodnim, że NATO nie powinno stać się stroną wojny. „Nikt tak naprawdę nie chce żołnierzy na Ukrainie, toczy się w tej chwili debata na ten temat, więc powinniśmy położyć temu kres na tym etapie” – ostrzegł w piątek federalny minister obrony Boris Pistorius (SPD). wizyta w Helsinkach.

Fiński minister obrony Antti Häkkänen poczynił podobne uwagi: „Obecnie nikt nie popiera pomysłu interwencji w terenie” – stwierdził. „Ale wszyscy opowiadają się za większym wsparciem w postaci broni, amunicji i pieniędzy i na tym powinniśmy się teraz skupić”.

Według korespondenta ZDF Ulfa Röllera nie ma większości opowiadającej się za wojskami lądowymi w NATO.

27.02.2024 | 01:09 minut


Pistorius powiedział, że istnieje problem ze zdolnością produkcyjną artylerii, zwłaszcza amunicji, systemów obrony powietrznej, rakiet Patriot i IRIS-T. „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, na całym świecie, aby gromadzić, pozyskiwać, kupować i produkować wszystko, co w naszej mocy, aby w jak największym stopniu wesprzeć Ukrainę. »

Kto i w jakim stopniu pomaga Ukrainie? Od początku wojny toczy się o to walka. Nowe dane pokazują, jak UE wyraźnie wyprzedziła niegdyś pionierskie Stany Zjednoczone.

16 lutego 2024 r


Inicjatywa Macrona wywołała już w zeszłym tygodniu różne reakcje. Otwarty sprzeciw istnieje obecnie także w „Trójkącie Weimarskim” Francji, Niemiec i Polski, który jest na skraju odrodzenia.

Bo Macron i Sikorski zarzucali przeciwnikom debaty o siłach lądowych krótkowzroczność i tchórzostwo. „Faktem jest, że Putin się boi, a nie my boimy się Putina” – napisał polski minister spraw zagranicznych.

Rząd Federalny podkreśla natomiast, że takie debaty nie mogą zagrażać poparciu ludności wielu państw członkowskich NATO dla Ukrainy.

Prezydent Francji Macron nie wyklucza wysłania wojsk na Ukrainę. Kanclerz Scholz jest temu przeciwny. Analiza na ZDFheute na żywo z emerytowanym pułkownikiem Richterem.

27.02.2024 | 34:12 minut


Aktualne informacje na temat rosyjskiego ataku na Ukrainę można w każdej chwili znaleźć na naszym blogu na żywo:

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *