Polski klub powtórzył sukces Ligi Mistrzów w piłce siatkowej Sport

W niedzielnym finale „Azoty-ZAKSA” w Lublanie (Słowenia) 3-0 (25:22, 25:20, 32:30) okazało się mieć przewagę nad Trentino (Włochy).

W pierwszym secie doszło do remisu i dopiero pod koniec siatkarka Azoty-ZAKSA ostatecznie obroniła się przed atakiem rywalek i zdobyła dwa punkty z rzędu. W drugim secie przewaga polskiej drużyny była już bardziej widoczna i nie było wielkiego dramatu – informuje Litewski Związek Piłki Siatkowej.

Już trzeci set przypomniał mi prawdziwą atmosferę finału. Obie drużyny zaprezentowały się znakomicie, a zwycięzców ujawniono pokonując 30 punktów. Ostatecznie siatkówka Azoty-ZAKSA, która obroniła trofea Ligi Mistrzów, zdobyła zwycięski punkt.

Kamilas Semeniukas został uznany za Najcenniejszego Finalistę. Zdobył 27 punktów. Bułgar Matejus Kaziyskis był najbardziej produktywnym zawodnikiem włoskiej drużyny (16 punktów).

Zespoły te grały także w zeszłym roku w finale Ligi Mistrzów. Wtedy polska drużyna świętowała zwycięstwo 3:1.

Azoty-ZAKSA zostały czwartym klubem, który obronił tytuł Ligi Mistrzów. Klub Trentino zrobił to trzy razy z rzędu) (2009-2011). Grał w finale Ligi Mistrzów po raz szósty.

Piąty triumf Vakifbanku

W finale Ligi Mistrzów Kobiet stambulski klub Vakifbank (Turcja) 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:21) pokonał zeszłorocznego mistrza „A. Carraro Imoco (Włochy).

Turcy w pierwszym secie cały czas prowadzili, ale włoska drużyna nie dała im odetchnąć i dalej wyrównała wynik. Jednak ostatni raz remisowy wynik to 20:20. W tym czasie drużyna Vakifbank zagrała dokładniej i wygrała seta.

W drugim secie Turcy wykorzystali włoskie błędy w odbiorze i dostawie i jeszcze bardziej zbliżyli się do tytułu. Jednak zespół Imoco pod kierownictwem Paolo Egona odwrócił fabułę w trzecim secie i złagodził zaległości.

Był to jednak tylko dodatkowy impuls dla tureckiej drużyny. W czwartym secie nie powtórzyła błędów, które popełniła, poprawiła swoją obronę i wygrała fatalnego seta.

Uznana za wicemistrzyni Gabriela Braga Guimaraes zdobyła dla zwycięzców 23 punkty. P.Egonu zdobył we włoskiej drużynie aż 39 punktów.

Drużyna Vakifbank triumfowała w Lidze Mistrzów po raz piąty, a w finale zagrała nawet o ósme miejsce. To są zapisy tego turnieju. W turnieju czterokrotnie triumfowała drużyna z Bergamo Volley (Włochy). Nawiasem mówiąc, Giovanni Guidetti prowadził zespół ze Stambułu we wszystkich ośmiu finałach.

’A. Carraro Imoco po raz czwarty zagrał w finale Ligi Mistrzów. Wygrała jedyne trofeum w 2021 roku, kiedy w finale przegrała 3:2

Zwycięzcy Ligi Mistrzów otrzymali 500 tys. 250 000 EUR dla finalistów. euro.